Hodinářský slovník

Smartwatch

Smarwatch

 

Alebo „inteligentné“ hodinky. Zodpovedajú najnovším trendom vo svete hodiniek. Sú prepojené s telefónom pomocou technológie Bluetooth a v konkrétnej aplikácii (v telefóne) nájdete údaje o počte prejdených krokov, o množstve spálených kalórií, tepe, tréningových funkciách a pod… Na samotných hodinkách nájdete aj mnoho informácií, aplikácia je však vo väčšine prípadov podrobnejšia. Množstvo poskytovaných údajov je závislé na type hodiniek a prezentovaných funkciách. Najznámejšími značkami sú Apple, Samsung, Garmin, Wotchi, Huawei alebo Xiaomi.

S kategóriou Smartwatch je spojená aj kategória hybridných hodiniek (niekedy nazývané „connected watch“ či „mechanické smartwatch“) – tým sú myslené hodinky, ktoré sú analógovo-ručičkové, ale sú prepojiteľné s telefónom a v aplikácii na telefóne nájdete informácie napr. o počte prejdených krokov, spálených kalóriách a pod. Hybridné hodinky ponúkajú napríklad značky Kronaby, Festina alebo Lotus.

 

 

 

Aby toho nebolo málo, na trh sa predierajú aj „Smart šperky“. Vlajkovou loďou týchto inteligentných kúskov je značka Bellabeat. Monitor aktivity zabudovaný do elegantného šperku, ktorý môžete nosiť ako náramok, náhrdelník či sponu. Prívesok monitoruje vaše kroky, prejdenú vzdialenosť, spálené kalórie, kvalitu spánku, hladinu stresu a mnoho ďalších aktivít. Jeho batéria vydrží neuveriteľných 6 mesiacov a jeho aplikácia je kompatibilná s iOS a Android.

Smartwatch
Chytré šperky