Šperky podľa znamení zverokruhu

Starovekí astrológovia pozorovali oblohu a zistili, že sa v priebehu roka vplyvom Slnka mení energia na Zemi. Vďaka tomu vznikli znamenia zverokruhu a charakteristiky osobností podľa dátumu narodenia. Aj napriek dnešnému racionálnemu prístupu k životu mnohí z nás veria, že ich život ovplyvňuje práve horoskop. Nech už je váš pohľad akýkoľvek, skúste si vybrať šperk, ktorý by vám mal podľa všetkých astrologických právd priniesť šťastie, úspech, vnútornú pohodu a vyskúšajte jeho moc.

Baran

Prvé astrologické znamenie pomenované podľa súhvezdia Barana. Ide o pozitívne, ohnivé znamenie. Barani sú priamočiari a vznetliví.

 

Šperky s kameňmi určené pre Barana sú mocné a drahé. Patrí medzi ne diamant, rubín alebo achát.

Býk

Podľa astrológie je Býk ovládaný planétou Venuša, je považovaný za ženské, pevné a zemské znamenie. Býci sú materiálne založení, zmyselní a majú veľkú túžbu vlastniť.

 

K tomuto tvrdohlavému znameniu sa hodia šperky obsahujúce ruženín alebo citrín. Ideálnou voľbou je napríklad prívesok so zmieňovaným minerálom.

Blíženec

Blíženci sú bystrí, zvedaví a všestranní. Ide o pozitívne a veterné znamenie, ktorého nositelia majú mnoho záujmov a prianí.

 

Pre toto priateľské znamenie sú ideálne perly, ktoré značia čistotu a vycibrený vkus. Prívesok s pravou perlou vám bude svedčať najviac.

Rak

Rak je považovaný za vodné znamenie. Raci sú citliví a zraniteľní. Pre svoju krehkosť majú silnú potrebu zázemia, ktorú symbolizuje pancier.

 

K ľuďom narodeným v znamení Raka sa hodia jemné decentné šperky s nádychom romantiky. Ideálne sú šperky doplnené ruženínom, ktorý podporuje fantáziu a tvorivosť.

Oceľový prívesok Blíženci Très Jolie BTJM168
-58 %Výpredaj
Brosway
Oceľový prívesok Blíženci Très Jolie BTJM168
do 26.4. u vás
Strieborný prsteň pre ženy narodené v júli 198867C02
Pandora
Strieborný prsteň pre ženy narodené v júli 198867C02
do 26.4. u vás
Nežné pozlátené náušnice zo striebra Rak CANCER AR01-407-U
PDPAOLA
Nežné pozlátené náušnice zo striebra Rak CANCER AR01-407-U
do 26.4. u vás
Lev

Vládcom tohto znamenia je Slnko. Ide o ohnivé, mužské znamenie, ktorého nositelia sú sebavedomí, aktívni a vytrvalí.

 

Môžete si vyberať z množstva šperkov, ktoré upozornia na jeho temperament. Vhodnú voľbu tvoria netradičné a výstredné šperky poukazujúce na extrovertnú povahu alebo šperky osadené granátom či tigrím okom.

Panna

Znamenie Panny je v tradičnej astrológii spojované s Merkúrom. Ide o pracovitých jedincov so zmyslom pre realitu, ktorí stoja nohami pevne na zemi.

 

Ľudia narodení v tomto znamení sa vyznačujú pevnou vôľou a nevinnosťou. Na vyzdvihnutie týchto vlastností sa hodia šperky z drahých kameňov, akými sú ametyst alebo zafír.

Váhy

Rovnako ako Býk, aj Váhy sú ovládané planétou Venuša. Ide o jediné znamenie, ktoré je vyjadrované neživým objektom a zároveň ide o najúspešnejšie znamenie zverokruhu.

 

Vo svojich rozhodnutiach často váhajú. Ale keď už sa rozhodnú, vedia, že urobili správne. K tejto povahe sa hodia šperky so zafírom, ktorý neutralizuje zmätenosť a ilúziu.

Škorpión

Škorpión je znamenie uzavreté a tajomné. Šípka naspodku znaku predstavuje jedovatý chvost Škorpióna. Ich životným heslom je „Všetko zistím".

 

Majú veľmi jasné myslenie a bystrý úsudok. K znameniu Škorpióna patria silné kamene. Napríklad opál či ónyx.

Nežné pozlátené náušnice zo striebra Lev LEO AR01-408-U
PDPAOLA
Nežné pozlátené náušnice zo striebra Lev LEO AR01-408-U
do 26.4. u vás
Strieborný prívesok Libra Storie RZ163R
-49 %
Rosato
Strieborný prívesok Libra Storie RZ163R
do 26.4. u vás
Elegantný pevný náramok Strelec LPS05ARR33
Výhodné
La Petite Story
Elegantný pevný náramok Strelec LPS05ARR33
do 26.4. u vás
Strieborný prsteň pre ženy narodené v decembri 198867C07
Pandora
Strieborný prsteň pre ženy narodené v decembri 198867C07
do 26.4. u vás
Strelec

Ľudia narodení v znamení Strelca majú zmysel pre pravdu, sú sebavedomí a odvážni. Vládcom tohto ohnivého a pohyblivého znamenia je planéta Jupiter.

 

Strelci sú optimistickí, aktívni a spoločenskí. Najviac sa k tomuto znameniu hodia šperky s granátom alebo ametystom.

Kozorožec

Pre Kozorožcov je podľa astrológov typická pokojná povaha, skromnosť a sporivosť. Kozorožci myslia dlhodobo, túžia po uznaní a dokážu pre svoje ciele opustiť svoju komfortnú zónu.

 

Typickým kameňom pre toto znamenie je krištáľ, ktorý dodáva energiu.

Vodnár

Vodnári majú skvelé komunikačné schopnosti, sú vyrovnaní, stabilní a aktívni. Za vládcu tohto znamenia bol považovaný Saturn, ale po objavení Uránu je za vládcu považovaná táto planéta.

 

Pre Vodnára sa skvelo hodia všetky šperky s kombináciou tyrkysu alebo amazonitu.

Ryby

Posledné, dvanáste znamenie zverokruhu, spojené so súhvezdím Rýb. Ide o vodné znamenie, ktoré je považované za najkrehkejšie a najzraniteľnejšie. Ryby sú citliví jedinci s veľkou fantáziou.

 

Perfektne im padnú šperky s kameňmi ametyst a jadeit.