Talianske parfumy

Aký prvý parfum vám príde na myseľ, keď sa povie: „Taliansko?“ Versace, Armani alebo snáď Dolce a Gabbana? Slnečné talianske počasie, nádherná príroda aj staroveká história, ktorá láka celý svet od nepamäti, to sú ingrediencie, ktoré sa snúbia v každej kvapke talianskych vôní. Sú svieže, romantické, s nádychom tajomna a s elegantnými flakónmi. Stačí povedať: „Sí“ a privoňať…

Francúzske parfumy

Dior, Lancome, Yves Saint Laurent, Chloé… Luxusné francúzske vône, ktoré patria medzi to najlepšie, čo svet vôní ponúka. Kto by nepoznal Chanel No. 5, kráľovnú všetkých európskych vôní, ktorá sa predáva už celé storočie? Jednoduché privoňanie stačí a v tej chvíli sa ocitnete uprostred letného Paríža, budete kráčať po brehu Seiny a ľahký vánok sa bude pohrávať s vašimi vlasmi.

Španielske parfumy

Býčie zápasy, tanečnice flamenca, ohnivé rytmy, nádherná príroda aj oslnivá architektúra inšpirovali tvorcov španielskych vôní. Skúste napríklad opojné vône z dielne Paco Rabanne, ktoré vám učarujú nielen dokonalou kombináciou ingrediencií, ale aj luxusnými a neprehliadnuteľnými flakónmi. Za pozornosť stoja parfumy Salvador Dalí inšpirované svetoznámymi dielami tohto maliara.

Orientálne parfumy

Čaro orientálnych vôní pramení nielen z ich rodiska, ktoré bolo pre zvyšok sveta vždy tak trochu záhadou a miestom, ktoré lákalo k objavovaniu, ale hlavne z jedinečných ingrediencií. Parfumérske remeslo pozná Orient už niekoľko tisícročí a za ten čas doviedol svoje umenie k dokonalosti. Tajomstvo sveta za veľkou púšťou vám odhalia napríklad parfumy Armaf, Al Haramain alebo Rasasi.

Anglické parfumy

Spoločným menovateľom anglických vôní je dokonalosť a bezchybnosť. Rovnako ako čaj o piatej, perfektne padnúce kostýmčeky kráľovnej alebo ikonický trenčkot od Burberry. Práve táto značka je typickou predstaviteľkou britských vôní. Na prvý pohľad spoznáte aj flakóny, ktoré rada zdobí károm. A nezabúdajme na Jamesa Bonda, vôňu s povolením zvádzať…

Americké parfumy

Amerika je krajina nekonečných možností a príležitostí, to vieme dávno. Je ale tiež kolískou mnohých svetových módnych značiek, z ktorých má nejedna na svojom konte famózne vône. Synonymom pre vôňu New Yorku sú parfumy Calvin Klein, ktoré dnes pozná snáď každý. Do rodiny amerických vôní patrí Carolina Herrera, Tom Ford, sexy vône od Playboya alebo napríklad Elizabeth Arden.

Dámske parfumy
Pánske parfumy