Princípy ochrany súkromia na Vivantis.sk

prispôsobujeme na mieru vám. Na základe vašeho chovania na webe personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantné ponuky a produkty. Kliknutím na tlačítko „Rozumiem“ alebo akýkoľvek odkaz mimo túto lištu súhlasíte tiež s využívaním cookies a predaním údajov o chovaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach

Doprava ZDARMA od 75,00 €  | 2 mesiace na vrátenie
Zákaznícky servis  [email protected] | +421 220 512 508

Slnečná ochrana citlivej pokožky

Citlivá a suchá pokožka
U pokožky svetlého kožného fototypu alebo suchej pokožky je veľká pravdepodobnosť väčšej citlivosti na slnečné žiarenie. Suchá pokožka trpí v dôsledku zníženej aktivity mazových žliaz nedostatkom lipidov a hydratácie a slnečné žiarenie tento stav ešte zhoršuje. V prípade, že máte citlivú alebo oslabenú pokožku (napr. v dôsledku kožného ochorenia -ekzém, lupienka a pod.), používajte iba opaľovacie prípravky vyvinuté špeciálne pre potreby citlivej pokožky.

Aknóznu pleť
Slnečné žiarenie (modrá časť spektra) môže mať dočasne pozitívny vplyv na prejavy akné , avšak aj pre aknóznu pleť sa odporúča pravidelne používať prípravky na opaľovanie. Je však potrebné voliť tie výrobky, ktoré svojím zložením vyhovujú tomuto typu pleti a neupchávajú póry.

Detská pokožka
Deti sú na slnko citlivejšie ako dospelí, pretože ich koža nie je ešte úplne vyvinutá. Rohová vrstva detskej pokožky nateraz nemá schopnosť zosilniť a bariérová funkcia kože je u nich tiež nedostatočná, pretože aktivita mazových žliaz zostáva až do puberty veľmi nízka. Deti si navyše často hrajú vonku a slnečnému žiareniu tak bývajú vystavené až trikrát viac než dospelí. 50-80% z celkovej doby, ktorú človek strávi na slnku, je pred dosiahnutím 18. roku veku. Pre deti používajte prípravky s ochranou SPF aspoň 15. Dbajte, aby prípravky obsahovali väčšie množstvo mikropigmentov (napríklad titanium dioxide). Tieto častice neprenikajú kožou, a tak nespôsobujú fotoalergie alebo kontaktné alergie. Deti by mali tiež používať vodeodolné opaľovacie prípravky, pretože UV žiarenie prestupuje aj vodou. Odporúčame Eucerin® rad špeciálnych prípravkov na opaľovanie pre deti. Tieto výrobky sú extra vodeodolné (test vodeodolnosti vyhovel po 20 minútach pod vodou, a dokonca aj po 6 hodinách bolo preukázané, že je vďaka nim kože pod vodou chránená 9x dlhšie ako vyžadujú štandardy.) Napriek tomu je dôležité nanášať prípravok opakovane, pretože napr. pri utieraním uterákom dochádza k mechanickému odstráneniu opaľovacieho přpravku až z 80%.

Slnečná alergia
Výskyt alergií a kožných reakcií na slnečné žiarenie v posledných rokoch významne rastie. Kožné problémy, vyvolané samotným UV žiarením alebo v kombinácii s určitými zložkami kozmetických prípravkov, postihujú približne 20% populácie.
Polymorfná svetelná erupcia (PLE - Polymorphous Light Eruption) = najčastejšie diagnostikovaná slnečná alergia, Polymorfná svetelná erupcia, vzniká vplyvom voľných radikálov vznikajúcich pôsobením UV žiarenia. PLE je u 80% postihnutých vyvolaná iba žiarením UVA, u 12% žiarením UVB au 8% spoločným pôsobením UVA i UVB žiarenia. Častý výskyt medzi členmi rodiny poukazuje na možnú genetickú predispozíciu. K príznakom PLE patria svrbivé vyrážky, pľuzgieriky a vriedky, alebo ložiská vyrážky a až krvácavé začervenanie kože.

a teraz niečo málo teórie k UV filtrom .....
Chemické a fyzikálne UV filtre
Opaľovacie prípravky dnes obsahujú väčšinou kombináciu chemických a fyzikálnych filtrov, ktoré tvoria akýsi ochranný štít medzi UV žiarením a kožou. Fyzikálne filtre sú organické látky, ktoré odrážajú či rozptyľujú UV žiarenie a zabraňujú jeho preniknutiu do pokožky. Obvykle sa jedná o minerálne pigmenty (napríklad titanium dioxide). Chemické filtre sú organické zlúčeniny, ktoré prenikajú do pokožky a pohlcujú UV žiarenie. Najúčinnejšia ochrana proti UV žiareniu sa dosahuje kombináciou filtrov UVA a UVB (tzv. širokospektrálny ochrana) v kombinácii s antioxidantmi, ktoré neutralizujú voľné radikály. Ochranný faktor SPF (Sun Protection Factor) vyjadruje len ochranu proti UVB žiareniu. Naznačuje, o koľko dlhšie môže byť chránená pokožka (v porovnaní s nechránenou) vystavená slnku, než dôjde k jej spáleniu. Metódy merania UVA žiarenie nie sú zatiaľ jednotné. Všeobecne uznávaným štandardom je tzv. austrálska norma, ktorá vyžaduje, aby ochranný prípravok pohlcoval minimálne 90% UVA žiarenia.

V našej ponuke nájdete široké spektrum opaľovacích prípravkov Eucerin .
V ponuke máme tiež ďalšie efektívne produkty pre slnečnú ochranu .

Autor článku: www.eucerin.cz


Aktuálne články

  • Ako vybrať kabelku

    Dokážete si bez nej predstaviť svoj život? To snáď ani nie je možné ... Pre mužov je možná záhadným miestom, ale pre ženy je to vlastne taký príručný život . Reč je o kabelke. Väčšina žien má naozaj viac ako jednu, niektoré potom vlastné dokonca desiatky kúskov. Ale ruku na srdce, naozaj je potom striedate podľa farby, tvaru či príležitosti? Zo skúsenosti vieme, že aj keď má žena doma viac kabeliek, nosí stále jednu a tú istú. tú obľúbenou. A ako tú pravú vybrať?...

  • Ako na dokonalý make-up: Dymové tiene v 3 krokoch

    dymové tiene . Líčenie, ktoré sa všetkým dievčatám a ženám páči a drvivej väčšine aj pristane, ale len máloktorá si naň trúfne. Je to absolútny hit a nadčasové líčenie predovšetkým na večierky, plesy a iné večerné mecheche. Ako na neho? Na youtube nájdete milióny tutoriálov od českých i zahraničných make-up artists i beauty youtuberek ... Aj keď ste si pustila približne polovicu, stále vyzeráte po vlastnú realizáciu ako strýko Fester z Addams Family? Keď dodržíte...

  • Byť chic je v móde: Ako uviazať kravatu a motýlika podľa etikety

    Uviazanie kravaty nie je len tak . Dokonalý uzol sa možno nepodarí vždy na prvýkrát, ale určite stojí za tréning. Veď každý správny gentleman to ovláda. K viazanie kravaty sa viaže niekoľko jednoduchých pravidiel. Stačí ich dodržiavať a budete za hviezdu v divadle, na plese, ale aj na pojednávaní. 3 fígle k dokonalosti Kravatu volíme podľa košele a príležitosti Košeľu vyberáme tak, aby pri zapnutí horného gombíkov bolo možné medzi krk a košeľu vsunúť ešte...

dni
:
hodiny
:
minút
:
sekúnd