Princípy ochrany súkromia na Vivantis.sk

prispôsobujeme na mieru vám. Na základe vašeho chovania na webe personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantné ponuky a produkty. Kliknutím na tlačítko „Rozumiem“ alebo akýkoľvek odkaz mimo túto lištu súhlasíte tiež s využívaním cookies a predaním údajov o chovaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach

2 mesiace na vrátenie
Zákaznícky servis  [email protected] | +421 220 512 508
Menu

Festina Tour de France 2009

História pretekov Tour de France
Tour de France je etapový závod profesionálnych cyklistov trvajúce asi tri týždne v júli. Usporadúva sa každoročne už od roku 1903. Väčšina etáp vedie Francúzskom, je ale bežné, že niektoré etapy zavítajú aj do iných štátov (Taliansko, Španielsko, Švajčiarsko, Belgicko, Luxembursko, Nemecko, Írsko, Veľká Británia, Holandsko). Pravidelné organizovanie tohto závodu prerušila iba prvá a druhá svetová vojna. Dnes je Tour de France jednou z najdôležitejších športových udalostí roka.

Tour de France bol založený ako propagačný závod novín L'auto, konkrétne bol založený ich vydavateľom Henrim Desgragem. Primárne mal byť konkurenciou pre preteky Paríž - Brest a späť, ktorý bol sponzorovaný novinami Le Vélo. Najskôr išlo o takmer nepretržitý vytrvalostný závod. Jazdci spali okolo ciest a bolo im zakázané od kohokolil prijímať pomoc. Teraz je Tour etapový závod rozdelený do mnohých etáp, z ktorých každá trvá presne jeden deň. Pelotón závodu vždy sprevádza niekoľko sprievodných vozidiel.

Tradičným cieľom tohto závodu je parížska Champs-Elysées. Závod však vo svojom priebehu ponúka etapy rôzneho charakteru - napríklad horské etapy, rovinaté etapy, časovky jednotlivcov a časovky tímov. Práve časovka jednotlivcov (1 -15 km) zvaná prológ, v posledných rokoch často predchádza prvej etape pretekov. Vzhľadom na rozmanitosť závodu možno povedať, že celkovým víťazom je zvyčajne kvalitný vrchár alebo časovkář.

Sa pretekmi Tour de France je tiež spojené mnoho rekordov - ako najznámejší by sme mohli menovať rekord La nca Armstronga (USA), ktorý dokázal vyhrať ako jediný v doterajšej histórii Tour de France tento závod sedemkrát (v rokoch 1999-2005).


Tour de France a hodinky Festina

Značka Festina, tradičný partner a oficiálna časomiera pretekov Tour de France, prináša na trh nový rad pánskych atraktívnych chronografov pomenovaných po tomto slávnom závode.

Novinka vyniká dynamickým dizajnom a využitím netradičných farieb. Všetky modely z tejto série majú šiestich zaistené oceľové puzdro s lunetou v tvare cyklistického prevodníka. Hodinky sú ďalej výnimočné dynamickým tvarom sekundové ručičky stopiek, originálnym dizajnom tlačidiel a materiálom číselníku, ktorý evokuje karbónové vlákna. Samozrejmosťou sú opäť stopky s presnosťou 0,01 sekundy, prevedenie na kaučukovom remienku či na oceľovom ťahu a vodotesnosť 10ATM.


Aktuálne články

  • Ako vybrať kabelku

    Dokážete si bez nej predstaviť svoj život? To snáď ani nie je možné ... Pre mužov je možná záhadným miestom, ale pre ženy je to vlastne taký príručný život . Reč je o kabelke. Väčšina žien má naozaj viac ako jednu, niektoré potom vlastné dokonca desiatky kúskov. Ale ruku na srdce, naozaj je potom striedate podľa farby, tvaru či príležitosti? Zo skúsenosti vieme, že aj keď má žena doma viac kabeliek, nosí stále jednu a tú istú. tú obľúbenou. A ako tú pravú vybrať?...

  • Ako na dokonalý make-up: Dymové tiene v 3 krokoch

    dymové tiene . Líčenie, ktoré sa všetkým dievčatám a ženám páči a drvivej väčšine aj pristane, ale len máloktorá si naň trúfne. Je to absolútny hit a nadčasové líčenie predovšetkým na večierky, plesy a iné večerné mecheche. Ako na neho? Na youtube nájdete milióny tutoriálov od českých i zahraničných make-up artists i beauty youtuberek ... Aj keď ste si pustila približne polovicu, stále vyzeráte po vlastnú realizáciu ako strýko Fester z Addams Family? Keď dodržíte...

  • Byť chic je v móde: Ako uviazať kravatu a motýlika podľa etikety

    Uviazanie kravaty nie je len tak . Dokonalý uzol sa možno nepodarí vždy na prvýkrát, ale určite stojí za tréning. Veď každý správny gentleman to ovláda. K viazanie kravaty sa viaže niekoľko jednoduchých pravidiel. Stačí ich dodržiavať a budete za hviezdu v divadle, na plese, ale aj na pojednávaní. 3 fígle k dokonalosti Kravatu volíme podľa košele a príležitosti Košeľu vyberáme tak, aby pri zapnutí horného gombíkov bolo možné medzi krk a košeľu vsunúť ešte...