Princípy ochrany súkromia na Vivantis.sk

prispôsobujeme na mieru vám. Na základe vašeho chovania na webe personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantné ponuky a produkty. Kliknutím na tlačítko „Rozumiem“ alebo akýkoľvek odkaz mimo túto lištu súhlasíte tiež s využívaním cookies a predaním údajov o chovaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach

Velký letný výpredaj až -80 %. Tie najlepšie kúsky od kabelky po parfum.
2 mesiace na vrátenie
Zákaznícky servis  [email protected] | +421 220 512 508
Menu

Dráha drahých kameňov

Svojou jedinečnosťou a výnimočnosťou si získali náklonnosť už u našich predkov. Nebola to len očarujúce krása, ale aj viera, že každý z týchto kameňov má veľkú moc a jej nosením sa môže vyvarovať zlým duchom, rôznym chorobám alebo, že ich sila môže poskytnúť útechu, bystriť myseľ, dodať energiu či podporiť plodnosť. V stredoveku ľudia z vyšších vrstiev nosili pri sebe radšej niekoľko rôznych kameňov. Ich nosenie nebolo len z estetického dôvodu a daním najavo svoje postavenie, ale tiež aby umocnili silu a mohli čerpať energiu z každého z nich.

Legendy tvrdia, že zmysel kameňa je určený podľa jeho zafarbenie. Napríklad červeno sfarbené kamene znázorňovali krv a všetko s ňou spojené. Slúžili teda k zastaveniu krvácania a potlačeniu rán. Zelené boli symbolom úrodnosti a plodnosti. Čierne chráni pred melanchóliou a uhranutím. Biele značí zrak a jeho opatrovanie. Žlté sú spojené s ochranou proti žltačke a žlčníkovými ochoreniami. Fialové zažehnávají kŕče.

Po rokoch skúseností sa moc kameňov dostala aj do dnešnej doby, kde sa využívajú hlavne v liečiteľstve a ako amulety, ktoré nás ochraňujú a dávajú potrebnú energiu. Z hľadiska svojho vzhľadu a vzácnosti si polodrahokamy vyslúžili svoje pevné postavenie v šperkárstve, kde je ich obľuba stála už po stáročia.
Aj k jednotlivým znameniam zverokruhu je priradený nejaký z kameňov. Nie je to tak, že by konkrétny kameň podporoval iba toho, kto je v danom zodiaku narodený, ale práve tomuto znameniu najviac pomáha a jeho účinnosť silnie.


Neskúšatje si ten svoj:

Baran (21. 3. - 20. 4.) - chalcedón, karneol, ametyst, hematit
Býk (21. 4. - 21. 5.) - ruženín, malachit, avanturín, jaspis
Blíženci (22. 5. - 21. 6.) - tigrie oko, citrín, krištáľ, chalcedón
Rak (22. 6. - 22. 7.) - aventurín, karneol, achát, jaspis
Lev (23. 7. - 23. 8.) - krištáľ, granát, onyx, tigrie oko, rubín
Panna (24. 8. - 23. 9.) - citrín, jaspis, ametyst, karneol
Váhy (24. 9. - 23. 10.) - citrín, zafír, achát, ruženín
Škorpión (24. 10. - 23. 11.) - opál, achát, hematit, malachit, jaspis
Strelec (24. 11. - 21. 12.) - chalcedón, granát, ametyst, sodalit
Kozorožec (22. 12. - 19. 1.) - ametyst, onyx, krištáľ, jaspis
Vodnár (20. 1. - 18. 2.) - fluorit, tyrkys, opál, ametyst
Ryby (19. 2. - 20. 3.) - ametyst, akvamarín, fluorit, olivín

Achát - zaisťuje dlhý život, úspech, získava sympatie a priateľov. Má priaznivé účinky proti skleróze. Uľahčuje pôrod a praje umelcom.
Ametyst - prečisťuje a bystrí rozum. Zlepšuje náladu a upokojuje. Pomáha pri cukrovke a epilepsii.
Akvamarín - chráni pred nepriateľmi, zachováva čistú myseľ a nevinnosť. Podporuje liečbu dýchacích ciest.
Avanturín - dáva pocit rovnováhy a uspokojenia. Ovplyvňuje srdce a upokojuje nadmerné emócie.
Citrín - rozvíja tvorivé schopnosti a dodáva energiu. Podporuje tvorivosť a schopnosť komunikácie. Značí múdrosť a vnútorný pokoj. Chráni imunitný systém organizmu.
Fluorit - je nazývaný kameňom géniov. Podporuje rozvoj ducha. Napomáha k tvorbe dokonalého tela.
Granát - prebúdza aktivitu. Posilňuje vôľu, sebadôveru a v krízových situáciách zmierňuje depresiu. Upravuje krvný tlak.
Hematit - prekonáva pocitmi neistoty a beznádeje. Zosilňuje pamäť. Podporuje uzdravenie a má kladný vplyv na tvorbu krvi a rýchly rast buniek.
Chalcedón - odstraňuje starosti. Pomáha prekonať zábrany pri prejave hovoreného slova. Jeho energiu možno využiť aj pri súdnych rokovaniach.
Jaspis - je nápomocný k posilneniu trpezlivosti a dobrej vôle. Podporuje chuť do jedla. Preventívne chráni proti rakovine.
Karneol - vyvoláva v nás pocit vyrovnanosti a prebúdza tvorivé schopnosti. Znižuje horúčku, upokojuje a odstraňuje trému.
Krištáľ - neutralizuje negatívnu energiu a dodáva silu. Ako liek chráni proti vnútorným chorobám u ľudí aj u zvierat.
Malachit - prebúdza chuť k životu a jeho bohatosti. Odstraňuje z tela škodlivé energie. Ochraňuje novorodeniatka a deti.
Olivín - upokojuje a očisťuje. Vyvaruje sa smole a nešťastie. Lieči nočné mory a srdcová slabosť.
Onyx - je považovaný za kameň prinášajúci šťastie a lásku.
Opál - zvyšuje talent. Pomáha pri melanchólii, zlepšuje zrak a upokojuje nervy. Pomáha pri ochorení pľúc a nervového systému.
Rubín - v rukách vodcov dáva veľké schopnosti. V rukách obyčajných ľudí prináša úspech, lásku a šťastie. Lieči krvný obeh a na ruky ženy zaisťuje plodnosť.
Ruženín - prebúdza citlivosť, vnímavosť pre umenie, fantáziu, inšpiráciu a tvorivosť. Učí trpezlivosti. Má vplyv na poruchy plodnosti mužov.
Zafír - neutralizuje zmätení a ilúzie. Podporuje inšpiráciu a prečistenie myšlienok. Chráni pred nehodami a úrazmi.
Sodalit - pomáha lepšie uskutočňovať myšlienky a ciele. Precitlivelým ľuďom dodáva väčšiu vyrovnanosť. Odstraňuje strach z chorôb.
Tigrie oko - posilňuje schopnosť sústrediť sa, podporuje zdravie a myseľ. Chráni pred trápením, žiarlivosťou a samoľúbosťou. Pomáha rýchlejšie prekonať prechladnutie.
Tyrkys - prepožičiava slovám veľkú silu. Pomáha dobrému spánku bez zlých snov.

Autor článku: Sperky.cz


Aktuálne články

  • Ako vybrať kabelku

    Dokážete si bez nej predstaviť svoj život? To snáď ani nie je možné ... Pre mužov je možná záhadným miestom, ale pre ženy je to vlastne taký príručný život . Reč je o kabelke. Väčšina žien má naozaj viac ako jednu, niektoré potom vlastné dokonca desiatky kúskov. Ale ruku na srdce, naozaj je potom striedate podľa farby, tvaru či príležitosti? Zo skúsenosti vieme, že aj keď má žena doma viac kabeliek, nosí stále jednu a tú istú. tú obľúbenou. A ako tú pravú vybrať?...

  • Ako na dokonalý make-up: Dymové tiene v 3 krokoch

    dymové tiene . Líčenie, ktoré sa všetkým dievčatám a ženám páči a drvivej väčšine aj pristane, ale len máloktorá si naň trúfne. Je to absolútny hit a nadčasové líčenie predovšetkým na večierky, plesy a iné večerné mecheche. Ako na neho? Na youtube nájdete milióny tutoriálov od českých i zahraničných make-up artists i beauty youtuberek ... Aj keď ste si pustila približne polovicu, stále vyzeráte po vlastnú realizáciu ako strýko Fester z Addams Family? Keď dodržíte...

  • Byť chic je v móde: Ako uviazať kravatu a motýlika podľa etikety

    Uviazanie kravaty nie je len tak . Dokonalý uzol sa možno nepodarí vždy na prvýkrát, ale určite stojí za tréning. Veď každý správny gentleman to ovláda. K viazanie kravaty sa viaže niekoľko jednoduchých pravidiel. Stačí ich dodržiavať a budete za hviezdu v divadle, na plese, ale aj na pojednávaní. 3 fígle k dokonalosti Kravatu volíme podľa košele a príležitosti Košeľu vyberáme tak, aby pri zapnutí horného gombíkov bolo možné medzi krk a košeľu vsunúť ešte...