loading
loading
 
Nájdených 2 produktov
Nájdených 2 produktov

Radiť podľa:

Hore

Nájdených 2 produktov

Vitamín C pozná ľudstvo takmer 100 rokov. Skorbut (následok jeho nedostatku) sú tiež niekedy nazývané ako choroba námorníkov plaviacich sa mesiace na lodi bez zdroja tohto vitamínu. Jedným z nich bol Jacques Cartier, ktorého posádku skorbut tiež postihli. Tento skúsený námorník zakotvil na rieke St. Lawrence a na radu miestnych Indiánov začala posádka lode konzumovať kôru a ihličie istého stromu. Všetci sa vyliečili. Po návrate túto historku Cartier však nikto neveril.

Vitamín C je pre človeka nevyhnutnou látkou, ktorú si však ľudský organizmus nevie sám vyrobiť. Je teda nutné ho prijímať z potravy či pomocou doplnkov stravy. Céčko je dôležité pre ľudské zdravie.

Vitamín C prispieva k udržaniu normálnej funkcie imunitného systému počas intenzívneho fyzického výkonu a po ňom, k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu krvných ciev, kostí, chrupaviek, ďasien, kože, zubov. Prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu, k normálnej činnosti nervovej sústavy, k normálnej psychickej činnosti, k normálnej funkcii imunitného systému. Prispieva k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom, k zníženiu miery únavy a vyčerpania ak regenerácii redukovanej formy vitamínu E. Zvyšuje vstrebávanie železa.

info@vivantis.sk8-20 hod. +421 220 512 508
Dopravné už od 1,90 €,
nad 75,00 € ZADARMO
x
Radi vám upravujeme ponuku na mieru, ale aby sme to zvládli, používame k tomu súbory cookie.
Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
OK
prvni