Sezóna plesov a večierkov je v plnom prúde. Pokiaľ aj vás čaká tento rok významná udalosť, na ktorú by sa hodil pekný make-up, neprepínajte a čítajte ďalej. :-) Hlavne pri čítaní tejto inšpirácie nezabúdajte, že make-up nie je povinnosť, ale zábava. Takže si na ten váš veľký večer spravte na seba čas a pohrajte sa so šminkami.

 

Bez základu sa to neobíde. Pokiaľ chcete, aby make-up vydržal, ohraničte celý proces dvoma krokmi – začnite bázov pod make-up a celý proces líčenia zakončite fixačným sprejom. Tieto dve hranice potom vyplňte toľkými produktami koľkými len chcete. Pri voľbe make-upu dbajte na správny odtieň a podtón a dajte si naozaj načas z jeho zapracovaním. A predovšetkým ho zapracujte do oblasti krku a kľudne aj dekoltu, pokiaľ máte šaty s poriadnym výstrihom. Keď všetko poriadne zapudrujete a zafixujete sprejom, celý večer sa ani nepohne.

 

Nepodceňujte ani silu kontúrovania, lícenky a rozjasňovača. Pokiaľ sa v osudný večer ocitnete pred objektívmi fotoaparátov, mohlo by sa stať, že bez nich budete na fotke s bleskom vyzerať ako duch. Trocha rozjasňovača môžete pridať tiež aj na dekolt, ramená a paže.

 

A rúž? Pokiaľ sa Vám bude hodiť k šatám a líčení očí, zvoľte kľudne zelenú. Pokiaľ sa ale vo výraznom rúži necítite, nesmrteľná nude alebo lesk na pery budú tiež na zahryznutie.

 

Takzvané ,,nahé líčenie“ je pre všetky z nás, ktoré sa chystáte na dôležitú udalosť, ale make-up nie je vaším denným chlebom. Zvládnite to ľavou zadnou. A pokiaľ si neveríte, tak my vám veríme.

Základom každého líčenia je tréning. Ani tá najlepšia vizážistka nevedela všetko ihneď a skvelo. Majte ľahkú ruku a lakeť si pri presných ťahoch oprite napríklad o stôl, aby sa mrška neklepala a neskomplikovala vám situáciu.

 

- Začnite stredne hnedým matným tieňom v záhybe oka (alebo kúsok nad ním, pokiaľ máte skôr zapadnuté oči) Ten bude vašim najlepším kamarátom, ktorý prepojí priestor pod obočím s líčením na viečku.

Do vonkajšieho kútika si v tvare písmena V naneste tmavšiu matne hnedú a krúživými pohybmi ju zapracujte na oko tak, aby sa stratila do predchádzajúceho tieňu.

- Tým by vám mal vzniknúť priestor zhruba v prvých dvoch tretinách pohyblivého viečka. Sem patrí tieň podľa vášho gusta - matný, trblietavý, svetlý, tmavý. Voľba je na vás.

 

 

Ku každej príprave na spoločenskú akciu patrí aj úprava vlasov. Najjednoduchšou cestou je vlasy natočiť pomocou kulmy alebo žehličky, ktorú máme doma asi každá. S natočenými vlasmi sa totiž kúzli oveľa ľahšie. :-)

 

Pred samotnou úpravou ale určite nezabudnite na ochranu pred teplom. Každú vlnu po natočení chvíľku pridržte a zafixujte lakom na vlasy. Keď budete mať hlavu plnú kučier, prečešte vlasy a finálny výsledok znovu prelakujte aby váš účes vydržal až do rána. Potom už je len na vás, či si budete užívať rozpustenú natočenú hrivu alebo vlasy zopnete do vrkoču, drdolu alebo zostanete niekde na pol ceste.

 

 

A teraz trošku pritvrdíme :-) Pokiaľ je pre vás nude líčenie nuda, stmavte vonkajší kútik, na pohyblivé viečko pridajte trblietky a líniu mihalníc zvýraznite čiernou linkou. A voilà... Z líčenia, ktoré je vhodné aj na deň sa zrazu premení na večerný make-up.

 

Pokiaľ si lámete hlavu s tým, aký make-up by sa najlepšie hodil k vašej róbe, máme pre vás tip. Využite kúzlo jednej farby a skúste monochromatické líčenie. Trendy look tón v tóne odkazuje na vracajúce sa deväťdesiate a nulté roky. Kľúčom k dokonalému mono líčeniu je využívať v očných tieňoch, lícenky a rúžu odtiene z jednej farebnej rodiny. V našom prípade sme tak líčenie ladili k staroružovej farbe šiat, ktoré môžete uviazať mnohými spôsobmi a prekvapiť tak zakaždým novým modelom.

 

Potom už stačí Váš outfit doladiť štýlovými a trblietavými doplnkami a môžete do víru noci. Tak si užite príjemnú zábavu a kúzelnú atmosféru oslnivých zimných večerov. :-)

 

Inšpirovali sme vás? Pošlite do ďalej a podeľte sa o kozmetické tipy aj s priateľmi.