Slnečné lúče nás každým dňom sprevádzajú viac a viac a naberajú na sile. Svoj šatník sme už obliekli do jarných farieb a outfitov, ale čo doplnky? Práve prichádza ideálny čas na zaobstaranie si nových slnečných okuliarov, ktoré skvelo doplnia náš outfit a ochránia zrak pred UV žiarením. Aj keď vám slnko nevadí a nijako vám nedráždi oči, slniť sa bez okuliarov môže váš zrak poškodiť.

 

A čo vlastne tie dve magické písmenká "UV" znamenajú? Ide o ultrafialové lúče. UV žiarenie potom môžeme rozdeliť do troch zložiek - UVA, UVB a UVC. Najnebezpečnejší je UVB, kvôli ktorému svoj zrak chránime okuliarmi a pokožku natierame slnečnou kozmetikou. Pri výbere okuliarov pokukujte po tých s označením aspoň UV 400, ktoré by mali blokovať približne 99 % oboch žiarení UVA i UVB.

 

Aké okuliare vybrať, aby čo najlepšie padli k nášmu typu tváre?

 

 

Hovorí sa, že protiklady sa priťahujú, a tak je tomu aj v tomto prípade. K okrúhlej tvári sa hodia okuliare s hranatými obrúčkami, tzv. Wayfarer. Hranaté okuliare tvár opticky zoštíhlia a pretiahnu. Čomu sa naopak vyvarovať? Okrúhle okuliare tentoraz nie sú to pravé orechové, typ tváre by ešte viac zaoblili.

Polarizačné okuliare Trigger
Meatfly
Polarizačné okuliare Trigger
pozajtra u vás
Slnečné okuliare
Art of Polo
Slnečné okuliare
pozajtra u vás

 

Pýtate sa, k akému typu tváre sa hodia takmer všetky okuliare? Tradáá, je to ten oválny :-) Ak máte tento typ, isto nám dáte za pravdu, že sa k nemu hodia naozaj všetky tvary obrúčok i farieb. Nemusíte sa vyhýbať ani extravagantnejším kúskom - napríklad úzke okuliare v štýle cat eyes isto zaujmú nejedného okoloidúceho na ulici.

 

Aj hranatá tvár priťahuje protiklady :-) Jasnou voľbou pre vás budú okuliare s guľatými obrúčkami, tzv. Browline, ktorých vrchné plastové obrúčky kopírujú tvar obočia. Nejde o žiadnu novinku, svoju slávu zažili už v 50. rokoch a pre svoju obľúbenosť sa v poslednej dobe opäť vracajú do módy. A je to dobre, čo myslíte :-) Vyblázniť sa môžete aj na rôznych ornamentoch a zdobeniach obrúčok.

 

Menej je niekedy viac. Nechajte vyniknúť krásu vašej tváre a siahnite po jemných a menej zdobených obrúčkach. Skvelým typom sú známe pilotky. A odkiaľ sa vzal ich názov? Okuliare naozaj nosili piloti. Potrebovali, aby ich oči boli chránené pred slnečnými lúčmi zo všetkých uhlov.

Zaujala vás naša inšpirácia plná slnečných okuliarov? Podeľte sa o ňu so svojimi priateľmi :-)