Vianoce utiekli ako voda, starý rok sme na Silvestra oslávili a rok dvoch dvadsiatok je tu. Tiež ste si užili Vianočné sviatky plné cukroviniek a dobrého, ale nie moc zdravého jedla, čo sa logicky prejavilo aj na vašej pleti a vlasoch? Potom je ten najlepší čas dopriať vašej pleti, telu a vlasom poriadny detox. Že neviete, ako na to? Tak čítajte ďalej a inšpirujte sa kozmetikou, vďaka ktorej budete zase žiariť.

Každá efektívna starostlivosť o pleť musí začať správnym a starostlivým čistením. Pravidlo, ktoré ste možno počuli už tisíckrát, ale je potrebné ho opakovať donekonečna. A u detoxifikácie pleti to platí trojnásobne. Ak máte pocit, že vaše čistenie pleti nie je dostatočne intenzívne, dajte šancu čistiacim olejom.

 

Čistiaci olej na seba naviaže všetky nečistoty a dokonale uvoľní póry. Následná starostlivosť vo forme krému alebo masky bude potom o to účinnejšia. Ak hľadáte rokmi preverenú, ale cenovo dostupnú detoxikačnú kozmetiku, siahnite po tej od značky Nivea. V ich portfóliu nájdete od micelárnej vody, cez krém s bio zeleným čajom, až po minútovú detoxikačnú masku, ktorá vašej pleti pomôže, než poviete "švec".

 

Ak sa chcete naozaj rozmaznať a dopriať pleti niečo viac, siahnite po kozmetickej výzbroji od značky Estée Lauder alebo Juvena. Nezabudnite na to, že kúzlo úspechu v boji za krásnu pleť je v pravidelnosti. Ráno a večer tak venujte pár minút starostlivosti o seba samú.

 

 

 

Horúci kúpeľ neprináša len slastný pocit, ale prospieva aj kráse našej pokožky. V horúcej vode sa vám totiž rozšíria póry a pokožka sa tak lepšie čistí a lepšie prijíma ošetrujúce prípravky. Kozmetika I Love a jej rada Elderflower Fizz vonia po bazových kvetoch, zelenom jablku, uhorke a jazmínu. Už len jej vôňa vás povzbudí.

 

Ak si ale pri kúpeli chcete užiť aj trochu zábavy, nie je nič lepšie ako kúpeľové bomby. Vhodená gulička do horúceho kúpeľa zašumí a zároveň hydratuje vaše telo.

Na vlasy nepôsobia len znečistené ovzdušie či zlá strava. Musia tiež bojovať s nešetrnou starostlivosťou, množstvom stylingových prípravkov či nekvalitnými prípravkami. Zaslúžia si teda rozhodne vašu pozornosť. Kúzlo zdravých vlasov netkvie v počte použitých prípravkov. Za oslabené a poškodené vlasy veľmi často môže aj to, že vlasom venujeme príliš veľa pozornosti. Vlasy sú ale rovnako ako pleť a čokoľvek iného individuálnou záležitosťou. Detoxikačné prípravky na vlasy udržia v čistote vašu vlasovú pokožku, od ktorej sa kvalita vlasov odvíja.

Páčila sa vám naša kozmetická inšpirácia? Zdieľajte ju so svojimi priateľmi a podeľte sa o tipy, ako dopriať kozmetický detox vašej pokožke aj vlasom.