Túžiť po zamatovo hebkej pokožke, ako ju poznáme zo záberov hollywoodskych celebrít v tých najromantickejších scénach, je úplne normálne... Zdanlivo aj taký obyčajný detail, akým sú hladké nohy, môže byť totiž v danej chvíli rozhodujúci. A čo potom, keď sa blíži sezóna krátkych sukní a odhalených nôh?

Vosky, cukrové pasty a depilačné krémy

Klasickým žiletkám odzvonilo, dokážu totiž napáchať viac škody než úžitku a výsledný efekt býva všelijaký, len nie úplne vysnívaný. Omnoho šetrnejším a zároveň účinnejším riešením je depilácia pomocou vosku, voskových pásikov, cukrovej pasty alebo použitia depilačného krému. Všetky tieto metódy totiž odstraňujú chĺpok aj s jeho časťou pod povrchom kože, čím predlžujú čas do ďalšej depilácie na maximum. Ako bonus sa už nikdy neporežete... 

 

Depilácia cukrovou pastou alebo voskom je v domácom prostredí celkom oriešok. Nahriať vosk na optimálnu teplotu bez špeciálnej vaničky alebo dostať do ruky ten správny grif pri strhávaní pásky (vždy proti smeru rastu chĺpkov) chvíľu trvá, ale hneď ako sa zladíte s obľúbeným výrobkom, budete mať výsledok raz-dva. :-)

Žiletky verzus elektrické strojčeky

Predsa len ste vyznávačmi klasiky a vyššie uvedené depilačné metódy vás nelákajú? Tak klasickú žiletku zameňte za účinný elektrický strojček. Už dávno neplatí, že sú holiace strojčeky len výsadou mužov a ich udržiavaných strnísk.

 

Dámske holiace strojčeky sú navrhnuté tak, aby bezpečne oholili nielen nohy, ale aj podpazušie a intímne partie a sú dokonalo prispôsobené na použitie na jemnú a citlivú pokožku. Aj napriek vyššej obstarávacej cene sa investícia nakoniec oplatí nielen finančne, ale aj z hľadiska ekológie. Jednorazové holítka nie sú riešením budúcnosti…

Epilátor len pre odvážne?

Jednou z najzaručenejších metód na skutočne dokonale hladké nohy je samozrejme epilácia pomocou elektrického epilátora. Zatiaľ čo pri depilácii odstraňujete hlavne viditeľnú časť chĺpkov, epilácia ich zlikviduje aj s korienkom. Nebudeme si nič nahovárať, ide zároveň o metódu najbolestivejšiu a zo začiatku tiež nie tak úplne jednoduchú. Ale hneď ako na ten správny spôsob prídete, epilátor už nikdy nepustíte z ruky.

 

TIP: Pred epiláciou si dajte horúcu sprchu alebo vaňu, použite peeling a potom začnite s epiláciou proti rastu chĺpkov. Zo začiatku znížte rýchlosť epilátora a počítajte napríklad aj s miernym začervenaním pokožky v prvých hodinách po epilácii. S každou ďalšou epiláciou bude výsledok dokonalejší, pokožka aj vy si zvyknete a postupne sa spomalí rast nových chĺpkov. Chce to len vydržať.

A bolo svetlo alebo IPL

V posledných rokoch je veľkým boomom v epilácii IPL metóda alebo fotoepilácia. Ide o pulzné svetlo, ktoré nahreje vlasový folikul a vďaka tomu zničí korienok úplne. Na tomto mieste už by tak nový chĺpok vyrásť nemal. Ak ste na IPL epiláciu vhodným adeptom, nebudete si ju môcť vynachváliť aj napriek vyššej kúpnej cene prístroja.

 

IPL epilácia totiž, bohužiaľ, nie je pre každého. Je určená pre tých, ktorých koža je svetlá a chĺpky tmavé. Na sivé, ryšavé alebo blond ochlpenie nezaberá. Zároveň sú pre IPL zdravotné kontraindikácie, vyhýbať by sa jej mali tehotné ženy a osoby s ochorením štítnej žľazy alebo srdca. Preto zakúpenie IPL epilátora radšej konzultujte s odborníkom a naozaj dôkladne zvážte, či je to pre vás tá vhodná metóda.

Kozmetika na upokojenie a starostlivosť po holení
Zamerané na mužov

Od britvy k dnešným moderným holiacim strojčekom prešlo pánske holenie naozaj veľký kus cesty. Každý si tak môže vybrať, ktorá metóda mu bude vyhovovať najviac. Pred výberom je potrebné zvážiť, aký má byť výsledný efekt. Ak chcete docieliť dokonalo hladkú tvár, je žiletka zaručeným a rýchlym spôsobom.

 

Existujú elektrické strojčeky, vďaka ktorým docielite hladké oholenie ako žiletkou, ale bez občasných poranení. Na rozdiel od žiletky aj ich čepele vydržia omnoho dlhšie pekelne ostré. Pre sexy strnisko je vhodné siahnuť buď po zastrihávači alebo elektrickom holiacom strojčeku s nástavcom. A nakoniec nezabudnite na nevyhnutnú kozmetiku po holení.

Hawkins & Brimble
Babyliss Pro
Wahl
Ďalšie pomôcky na holenie, depiláciu a epiláciu