Mať krásnu a bezchybnú pleť je snom snáď každej ženy (a mnohokrát aj mužov). Ale či chceme alebo nie, skôr či neskôr ju začnú pretkávať vrásky.

 

Kozmetika pre zralu pokožku

 

 

S pribúdajúcim vekom štruktúra pleti slabne a látok, ktoré pleť udržujú pevnú a vypnutú, ubúda. Najskôr sa začnú objavovať jemné linky, ktoré sa skôr či neskôr začnú prehlbovať a vznikajú tak vrásky. S postupom času je prirodzeným javom aj úbytok kolagénu, elastínu a kyseliny hyaluronovej, ktoré pleť udržujú hladkú a pevnú.

 

Svoju úlohu tu zohráva aj genetika, ale aj vonkajšie faktory. Vystavovanie sa silnému slnečnému žiareniu bez UV filtra, fajčenie alebo dehydratácia - to všetko sa nám môže doslova vpísať do tváre.

 

 

 

Rozoznávame hneď niekoľko typov vrások. Tými najznámejšími sú mimické vrásky, ktoré nám pripomínajú všetky naše radosti, ale aj trápenie. Vznikajú z úsmevu či zamračenia a vytvoria na danom mieste linku. Tým na čele sa môžeme vyhnúť tak, že sa prestaneme mračiť, vyvarujeme sa stresu a budeme sa chrániť pred slnečným žiarením.

 

Dehydratácia ako v dôsledku nedostatočného príjmu tekutín, tak aj pri nedostatočnej vonkajšej starostlivosti, je doslova magnetom pre vznik ďalších a ďalších nežiaducich liniek na našej koži.

Kozmetika Payot

 

Niekto skúša osvedčené babské rady, doplnky stravy a tvárové cviky, iní skúšajú vymoženosti dnešnej doby. Plastická chirurgia, ale aj kozmetický priemysel dokážu plniť priania v hone za vypnutú pleť a každý si tak môže vybrať ten najlepší spôsob, ako s vráskami zatočiť.

 

 

 

 

Ako sa hovorí čo sa v mladosti naučíš... Zvyknite si na pravidelnú starostlivosť o svoju pleť, pretože vám bude za pár rokov vďačná. V druhej dekáde si vystačíte s minimom kozmetických prípravkov, ale hydratačný krém je základ.

 

 

Nebojte, ešte nie je nič stratené. Stále nezabúdajte na svoj obľúbený hydratačný krém. Už ale nastáva čas zaobstarať mu pomocníkov, ktorí budú napríklad s koenzýmom Q10, kyselinou hyaluronovou alebo vitamínom C. Nezabúdajte ani na pravidelný peeling. A ako odmenu si doprajte relax s vyživujúcou maskou, ktorá sadne k vášmu typu pleti.

 

 

A je to tu. Kontúry vašej tváre už nie sú také pevné, pleť stráca svoj objem a tvárové svalstvo ochabuje. Svoju kozmetickú zbierku rozšírte o sérum, ktoré sa bude ruka v ruke s hydratačným krémom starať o vašu pleť. Tentokrát už ale siahnite po krémoch, ktoré pleť spevnia. Pravidelný peeling a regeneračné masky sú samozrejmosťou. Príjemným pomocníkom vám môžu byť tiež tvárová masáž. Naozajstný relax a hýčkanie zažijete v kozmetickom salóne, ale rutinnou starostlivosťou si môžete menšiou tvárovou masážou spríjemniť aj sama.

 

 

Kontrolka s názvom "Intenzívna starostlivosť" už bliká ako o závod. V náročnom období menopauzy sa proces starnutia urýchli a nevynechá z toho ani našu pokožku. Vrásky pribúdajú, sú hlbšie, pružnosť pleti sa vytráca a navyše je pokožka tenká a krehká. Doprajte si pravidelnú starostlivosť a urobte z povinností príjemný relaxačný rituál.

Zaujali vás naše praktické tipy pre boj s vráskami? Zdieľajte ich s vašimi priateľmi.