Princípy ochrany súkromia na Vivantis.sk

prispôsobujeme na mieru vám. Na základe vašeho chovania na webe personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantné ponuky a produkty. Kliknutím na tlačítko „Rozumiem“ alebo akýkoľvek odkaz mimo túto lištu súhlasíte tiež s využívaním cookies a predaním údajov o chovaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach

Zimný výpredaj so zľavami až 80 %
2 mesiace na vrátenie
Zákaznícky servis  [email protected] | +421 220 512 508
Menu

Časté otázky

Ako určiť veľkosť prsteňa?
Piercing - aplikácia, hojenie
Čo znamenajú jednotlivé veľkosti u piercingov?
Materiály
Čistenie šperkov

AKO URČIŤ VEĽKOSŤ PRSTEŇA?

Aby ste si vybrali prsteň, ktorý vám bude vyhovovať, je potrebné určiť veľkosť, ktorú potrebujete. V prípade, že ste si niekedy kupovali prsteň u klenotníka, zmeral vám prst klenotníckym krúžkom. Zistená veľkosť (55, 59, ...) udáva vonkajší obvod prsta v milimetroch a zároveň veľkosti prsteňov ponúkaných na vivantis.sk

Ak veľkosť prsteňa nepoznáte, ponúkame vám jednoduchý grafický návod:

návod - měření prstenu

Majte na pamäti, že prsteň budete musieť pretiahnuť cez kĺb, povrázok preto príliš neuťahujte.

Ak si chcete kúpiť širší prsteň (8 mm a viac) zvoľte radšej o jedno číslo väčšiu veľkosť, než ste namerali.

V prípade, že nemáme v ponuke vami nameranú veľkosť, vyberte si veľkosť o číslo menšie alebo väčšie. Väčšinou to nie je na závadu.

Veľkosť prsteňa môžete určiť taktiež podľa zmeraného vnútorného priemeru:

Tabuľka priemerov
číslo veľkosti priemer (mm) číslo veľkosti priemer (mm) číslo veľkosti priemer (mm) číslo veľkosti priemer (mm)
48 15,3 54 17,2 60 19,1 66 21,0
49 15,6 55 17,5 61 19,4 67 21,3
50 15,9 56 17,8 62 19,7 68 21,6
51 16,2 57 18,1 63 20,1 69 22,0
52 16,6 58 18,5 64 20,4 70 22,3
53 16,9 59 18,8 65 20,7 71 22,6

PIERCING - APLIKÁCIA, HOJENIE

Piercing je prepichnutie okrajovej časti tela kovovou ozdobou s následným vyhojením. Veľmi obľúbený je obzvlášť u mladej generácie.
Piercingy sa vyrábajú z rôznych materiálov (chirurgická oceľ, titán, bioplasty, ...), v širokej farebnej škále as najrôznejšími tvarmi, ktoré sa líšia miestom určenia.
Chirurgická oceľ a titán sú odolné materiály, ktoré nespôsobujú žiadne alergické reakcie a používajú sa aj v chirurgii (bedrové kĺby atď.).
Veľmi obľúbeným materiálom sa v poslednej dobe stáva bioplast, predovšetkým pre jeho nízku hmotnosť a nepreberné množstvo farebných a tvarových variantov.
Najčastejšie sa stretávame s piercingom v uchu, obočie, pery alebo pupku.

Hojenie a ošetrovanie prepichnutiu

Uši

V ušiach je veľké množstvo nervových zakončení, neprofesionálne prepichnutie môže spôsobiť veľké komplikácie. Prepichnutie ucha sa hojí 3 - 5 týždňov.
 

Obočie

Pri piercingu obočia dochádza veľmi často k vytrhnutiu piercingu, je nutná veľmi opatrná manipulácia. Bezprostredne po prepichnutí sa používa ľad proti opuchom a potom mastičky na dostatočné premazanie prepichnutého miesta.
& nbsp;

Pupok

K ošetrovaniu prepichnutého pupku sa používajú masti a antibakteriálne mydlo. Treba udržiavať pupok v úplnej čistote. Zhojenie prepichnutiu trvá v tomto prípade 3 - 10 mesiacov.
 

Nos

Zahojenie piercingu nosa trvá 4 - 6 týždňov.
 

Jazyk

Medzi príznaky po prepichnutí patrí opuch krku, zdurené uzliny, nemožnosť jesť a zlá výslovnosť. K ošetrovaniu sa odporúčajú výplachy úst napr. Ústnou vodou. Z dôvodu opuchu sa spočiatku odporúča dlhšia tyčka piercingu, po zahojení je možné vymeniť za kratšie.
 

Brada

Prepichnutie brady alebo hornej pery sa hojí veľmi rýchlo a väčšinou bez problémov.
 

Bradavka

Jedná sa o veľmi citlivé miesto, po prepichnutí môže dôjsť k úplnej strate citlivosti a často sa zatrháva. Zahojenie prepichnutia trvá 3 - 8 mesiacov. Pre aplikáciu piercingu, vyhľadajte v každom prípade kvalifikovaného špecialistu.

ČO ZNAMENAJÚ VEĽKOSTI U PIERCING?

Veľkosť piercingu spravidla určujú dva (A x B) alebo tri (A x B x C) rozmery, ktorých význam sa líši podľa typu piercingu:

BANÁNIK ČINKA LABRETKA KRÚŽOK PODKOVA
banánik činka labretka krúžok podkova
A šírka tyčky A šírka tyčky A šírka tyčky A šírka tyčky A šírka tyčky
B dĺžka tyčky B dĺžka tyčky B dĺžka tyčky B priemer krúžku B priemer podkovy
C priemer väčšej guličky C priemer guličky C priemer guličky C priemer guličky C priemer guličky

MATERIÁLY

Chirurgická oceľ

Chirurgická oceľ je veľmi tvrdý a odolný materiál, ktorý nevyvoláva žiadne alergické reakcie. Označenie chirurgickej ocele 316L udáva čistotu ocele, bez prítomnosti prímesí ako je nikel alebo mosadz. Obľuba šperkov z chirurgickej ocele je medzi zákazníkmi stále väčšia i pre svoju temne kovovú farbu.
 

Titán

Titán je šedý až strieborne biely, ľahký a tvrdý kov. Titán je kov mimoriadne odolný a rovnako ako chirurgická oceľ nespôsobuje žiadne alergické reakcie.
 

Žlté a biele zlato

Žlté i biele zlato sú zliatiny rýdzeho zlata a ďalších kovov. Samotné rýdze zlato je príliš mäkké pre výrobu šperkov. U žltého zlata ide o zliatinu s meďou alebo zinkom. pre zafarbenie bieleho zlata sa používa paládium a nikel. Obsah zlata v klenotníckych zliatinách alebo rýdzosť sa vyjadruje v karátoch (rýdze zlato má 24 karátov).
 

Striebro

Striebro je na čistom vzduchu stále. Oxiduje (čierna) pôsobením silných par napr. V znečistenom ovzduší. Rýdze striebro je oproti zlatu tvrdšie. Pre klenotnícke účely sa najčastejšie používa zliatina striebra s meďou. Čistotu striebra udáva rýdzosť. Napríklad označenie 925/000 označuje, že zliatina striebra obsahuje 92,5% rýdzeho striebra. Niektoré strieborné šperky sú pre zvýšenie lesku a odolnosti poťahované tenkou vrstvou kovového ródia, rýdzeho striebra atď.
 

Diamant

Jedná sa o kryštalickú formu uhlíka, ktorá sa tvorí v roztavenej hornine, v chladnúcim tekutom magmy, pri teplote 1300 ° C. Diamant je názov pre drahý kameň špecifického brusu. Ako taký musí spĺňať kritéria, podľa ktorých je určená jeho rýdzosť (počet karátov). Potom sa ešte hodnotí jeho čistota. Diamanty v bežne predávaných šperkoch majú väčšinou rýdzosť v desatinách karátov.

Symbol používaný u nami predávaných šperkov H / I označuje prírodný diamant základnej rýdzosti.

Briliant

Briliant je priestorový tvar s 56 plôškami, do ktorého sa diamanty najčastejšie brúsia.

ČISTENIE ŠPERKOV

Ak nosíte šperky denne, je potrebné ich vyčistiť minimálne raz za mesiac. Zbavíte ich tak nánosu krému, ušného mazu atď. Úplne bezpečne si môžete sami doma vyčistiť šperky bez kameňov, koralov a perál. V každom klenotníctve predávajú špeciálne roztoky na čistenie ako zlatých, tak strieborných šperkov. Čistiť šperky je možné tiež špeciálny vatou alebo handričkou, ktoré sú napustené čistiacim roztokom. U denne nosených šperkov je vhodné nechať ich dvakrát do roka odborne vyčistiť napr. Ultrazvukom.

Šperky, ktoré nosíte iba občas, je dobré nechať odborne vyčistiť raz do roka.