Hodinářský slovník

Športové hodinky


Sortiment športových hodiniek je bohatý, pretože dokážu merať obrovské množstvo parametrov pri rôznych aktivitách. 

Všetko to začalo športtestermi. Šikovným pomocníkom, ktorý dokáže merať tepovú frekvenciu, čas alebo spálené kalórie. Obsahuje aj používateľsky veľmi vítaný tréningový denník. Pre presnejšie výsledky je možné využiť hrudníkový pásŠporttester vám pomocou analógového prenosu dát poradí, či pridať alebo spomaliť, aký máte pulz a pod.  Oproti športovým hodinkám nevynikajú športtestery množstvom funkcií. Majú iba základných pomocníkov, ale sú o to jednoduchšie a nenáročné. Navyše ich batéria vydrží veky. Značky Polar a Suunto sú istotou na trhu.

Sportovní


Zato športové hodinky priam prekypujú funkciami. Tou najzásadnejšou je dostupnosť GPS. Tep dokážu merať aj pomocou pásu (prenos dát zaisťuje bluetooth) alebo zo zápästia. 

Najväčšou výhodou hodiniek nie je iba zmieňované množstvo funkcií, ako je teplomer, barometer, krokomer, výškomer alebo ovládanie hudby. Ukrývajú totiž rôzne druhy športov, vďaka čomu budete mať najpresnejšie výsledky vašej aktivity, či už sa rozhodnete preplávať kanál La Manche alebo si dať vo fitku do tela. 

Prepojenie s telefónom skrz bluetooth vám zaručí, že budete mať všetko prehľadne na jednom mieste. Spoľahnúť sa môžete na produkty značiek Suunto, Garmin alebo Polar.

Sportovní hodinky