Parfémy Armani

Božské vône od božského návrhára

Taliansky módny návrhár Giorgio Armani sa narodil v roku 1934 a patrí medzi najstabilnejšie hviezdy svetového módneho priemyslu. Špecifické sú preňho čisté línie a dobre padnúci odev, to isté platí aj o jeho vôňach. Najúspešnejší taliansky dizajnér bol vraj na zem zoslaný priamo z neba, zlé jazyky ale tvrdia, že ho hnala vpred rivalita s ďalším velikánom módy, Giannim Versacem.

 

Módny dom nesúci meno svojho zakladateľa sa dnes pyšní hneď niekoľkými značkami, ktoré navrhujú všetko od luxusnej módy cez parfumy až po luxusný nábytok a bytový textil. Keď mladý Giorgio nastupoval na medicínu, zrejme mu ani na chvíľu nenapadlo, že namiesto ľudských tiel raz bude liečiť skôr ducha a vkus. V tom čase ho to ťahalo k fotografovaniu, a tak sa namiesto ordinácie stali miestom jeho realizácie výklady obchodných domov.

 

Armani Si

Armaniho si obliekol Americký gigolo

V roku 1971 sa Armani rozhodol, že to, čo vidí v týchto výkladoch, by zvládol omnoho lepšie, a tak so svojím priateľom Sergiom Galeottim založili spoločnosť Armani. Pôvodne navrhovali oblečenie pre mužov, o niekoľko rokov pridali módu aj pre ženy. Medzi hviezdy bola značka Armani doslova vystrelená v roku 1980, keď si Richard Gere obliekol fantasticky sediaci oblek vo filme Americký gigolo.

 

Armani si vyberá tváre aj modelky veľmi starostlivo. Od roku 2006 po škandálnom úmrtí modelky Any Caroliny Reston, ktorú zabili diéty a vidina „dokonalej“ postavy, zakázal na svojich prehliadkach vychudnuté modelky.

Pánské parfémy Armani

Povedzte „Sí“

Pri tvorbe parfumov a vôní sa Armani necháva inšpirovať prírodou, ženskou krásou a eleganciou, ale tiež cestovaním po svete a najrôznejšími zaujímavými destináciami. Výsledkom sú skutočne skvelé a populárne vône, z ktorých je absolútnou špičkou Acqua di Gio a Armani Code. Obe vône majú variant pre muža aj pre ženu.

 

Zatiaľ čo pri móde dáva Armani prednosť neznámym mladým modelkám a dáva vyniknúť práve modelu, pri parfumoch stavia na istotu a spája ich s tvárami slávnych osobností. Zásahom do čierneho bolo prepojenie herečky Cate Blanchett s parfumom Sí v roku 2013 a potom znovu v roku 2017 pri ďalšej edícii vône Sí Passione.

Luxusná kozmetika Armani