Svetové parfumové ikony

Chanel No. 5

Coco Chanel si vo svojej prvej vôni želala cítiť mydlo, citróny a rozkvitnuté čerešne na juhu Francúzska, kde trávila detstvo. Jej dvorný parfumér Ernest Beaux navrhol vzorky, z ktorých Coco vybrala variantu číslo 5. V roku 1921 tak vznikla najslávnejšia vôňa sveta.

Parfum Chanel No. 5 kombinuje kvetinové a drevité tóny, ktoré zdobí ruža, vanilka a jazmín. Vznešený akcent činí z parfumu ideálnu voľbu na výnimočné príležitosti. Milujú ho ženy po celom svete už viac než 100 rokov.

Chanel no. 5
Chanel

Dior - Fahrenheit

Bola to láska k jedinečnosti, ktorá v roku 1988 viedla Dior, aby prišiel s parfumom Fahrenheit. Táto zmyselná pánska toaletná voda opanovala trh a stala sa najpredávanejšou vôňou v histórii. Dior ju stvoril pre muža s osobnosťou, ktorý je silný a nežný zároveň. 

Nájde sa v nej drsňák so srdcom romantika, úspešný manažér aj aktívny športovec. Parfum Fahrenheit vonia zemolezom, kožou a hlohom. Okraje tvorí vôňa ríbezlí, vanilky, cédrového dreva a nespútanej slobody.

Dior Fahrenheit
Dior

Calvin Klein - Eternity

Calvin Klein vzal jarnú sviežosť, letnú bezstarostnosť a štipku lásky a ukul z nich v roku 1988 nadčasový parfum Eternity. Ľahučká vôňa oslavuje večnosť lásky a pocit šťastia, evokuje slnko a vietor vo vlasoch.

Skvelo sa hodí na bežný deň aj jedinečný okamih. Prekvapí vás svojou výdržou a jemnou harmóniou kvetín a ovocia. Ovocné tóny nasleduje pivonka, jazmín a omamné akordy pižma. Pýtate sa, ako vonia pravá láska? Ako milostná romanca Eternity.

Eternity
CK

Dior - J´adore

Parfum J´adore od Christiana Diora vznikol v roku 1999. Očarujúci kvetinový akcent a zvodné ovocné kontrasty spojil návrhár do dokonalého celku, ktorý ohromí počas pracovného dňa aj na romantickej schôdzke.

Decentné tóny snovo kvetinovej J´adore zdobí ovocie, ylang-ylang, damašská ruža a jemné pižmo. Luxusný flakón stavia na obdiv zmyselné krivky legendárnej amfory, ktorú vytvoril Christian Dior. V hornej časti je zdobený aplikáciou odkazujúcou na ikonický náhrdelník masajských žien.

J´adore
Dior

Flower by Kenzo

Pri zrode slávneho parfumu v roku 2000 stál návrhársky génius Kenzo, ktorý zhodnotil, že vlčí mak nemá ešte žiadnu vôňu. Extravagantný fashion mág mu jednu venoval. Vytvoril nežný parfum venovaný jedinečnosti a sile prírody.

Inšpiráciou na tvorbu tohto parfumu bol pôvab vlčieho maku v kontraste so životom vo veľkomeste. Neobvyklá vôňa vyniká čistotou fialky, nehou bulharskej ruže a sviežosťou ríbezlí. Flower by Kenzo – vždy krásna svojou jednoduchosťou, krehká a silná.

Flower by Kenzo
Kenzo

Calvin Klein - One

Svieža vôňa One od návrhárskej megastar Calvin Klein vstúpila na trh v roku 1994. Unisex zloženie oslavuje mladosť, nespútanosť a originalitu. Šokovala tým, že nebola kvetinovo ženská ani mužsky korenená. Vyzýva všetkých, aby si identitu definovali podľa seba.

Ľahučká vôňa parfumu One kombinuje mandarínku, papáju, bermagot a citrón v šťavnatých akordoch, ktoré zdobia plátky fialky, jazmínu alebo ruže. Charizmaticky pôsobí symbióza ambry a muškátového orieška.

CK One
CK

Chloé

Elegantný a čistý, takýto je parfum Chloé, ktorý vzdáva hold slobode a ženskosti. Na trh vstúpil v roku 2008 a hrdo v sebe nesie posolstvo francúzskej módnej ikony Chloé. Kvetinovo-púdrová vôňa je plná nespútanosti a zmyselnosti. Patrí všetkým ženám, ktoré milujú hravú módu a nápaditosť.

Tento francúzsky parfum vonia po omamnom liči, pivonke a frézii. Kvetinovú súhru dopĺňa ruža, konvalinka a magnólia. Luxusný flakón je vyrobený z precízne plisovaného skla a jeho hrdlo zdobí ručne uviazaná mašľa.

Chloé
Chloé