Progy zarapoval o tom, ako je dôležité byť sám sebou

Keď sme sa poprvýkrát stretli s Lukášom Doležalom alias Progym, zaujal nás na prvé počutie. Rapoval o tom, ako je dôležité sa prejaviť, neskrývať sám seba a nehanbiť sa byť svojský. A vzhľadom k tomu, že Vivantis je celý o tom, ako byť sám sebou, ako nosiť to, v čom sa cítite dobre a čo vám sedí, bolo jasné, že Progy je "náš človek".

Slovo dalo slovo a song" Být sám sebou" bol zanedlho na svete. Vydali sme sa do pre nás neznámych vôd a Lukášovi sme splnili sen - mohol natočiť pieseň v profesionálnom nahrávacom štúdiu a vlastný profi klip. V novej Fashion story vám tak predstavujeme nielen Lukáša, autora songu, ale tiež úplne nový klip, prvé hudobné dielo z našej vivantisáckej dielne.

Možno tak trochu návod na skutočné šťastie

Dnešný svet sa nám snaží diktovať, čo máme robiť a ako máme vyzerať. A pritom ku skutočne spokojnému životu sa stačí len zastaviť, vypnúť si diktát okolia a počúvať sám seba. Čo mám rád, ako a v čom sa cítim dobre? Veríme, že vo svete, kde môžete byť kýmkoľvek, je krásne byť sám sebou.

A o tom je i text piesne. Každý sme sa narodili ako originál, tak prečo sa stať len ďalšou kópiou? Každý sme individualita, naše kvality sú v niečom inom. A rovnaké je to i s módou. Každému padne a pristane niečo iné. Móda je náš osobitý štýl, ktorým prezentujeme nielen vlastný vkus, ale tiež životné postoje na názory. A nemusí to byť len o tričku s nápisom.

Lukáš nie je len mladý, začínajúci raper, je to úspešný študent VUT, tanečník street dance a vytrvalostný bežec. Všetko, čo robí, robí s nadšením, nachádza pri tom vlastné možnosti a posúva sa ďalej. Preto sme vedeli, že do klipu k piesni, ktorú sám zložil, nemôžeme obsadiť len tak niekoho. Sám si vyhliadol JK Sancheze, s ktorým sa stretol, keď začal tancovať a ktorého životná cesta ho inšpiruje. A tak sme sa do toho pustili...

Klip k piesni Být sám sebou

Být sám sebou – to je najít svůj styl...

 

Každý chce zapadnout nějak vypadat

nejlépe zářivě jako diamat,

ale než si něco koupím,

musí mi to padnout do oka,

prostě vím, že je to srdcovka.

Každá věc má skrytý význam,

protože se sám v sobě vyznám.

Nápis odpovídá názoru,

jsem to já, bezesporu.

 

Vzhled je odraz charakteru,

být sám sebou - to já beru.

Upiekli sme to spolu

Možno si poviete, čo na tom vlastne je... Zložiť pár rýmov, zarapovať si v štúdiu a potom natočiť 3 minútový klip. Hračka. Za celým projektom ale sú desiatky hodín práce množstva ľudí. Každý svojím umením vtlačil výsledku kúsok zo seba. Text je od A do Z dielom Lukáša, ktorý sa inšpiroval nielen vlastným životom, ale i svojim okolím a svojou priateľkou. Sám ju zarapoval a pre refrén oslovil mladučkú a talentovanú speváčku a tanečníčku Klaudiu Vens. Kombinácia českej pesničky a slovenského refrénu je geniálna. :-)


Hudbu zložil a nahral Marek "Revolta" Kaleta. Marek ju zložil pre hudobné nástroje a sám ju tak i nahral. I vďaka tomu má skladba ľahko rockový nádych. Spoločne s Klaudiou potom pieseň naspievali v Rooftop štúdiu v Prahe, kde napríklad nahráva i Olga Lounová, Ben Cristovao a ďalší.

Kto bude natáčať klip, nám bylo jasné od začiatku. Overený tým chlapcov z Bumerangu (skôr Forleaf), ktorí stoja za všetkými našimi vivantisáckymi spotmi, bol pre nás stávkou na istotu a zároveň zárukou skvelej nálady na place. Réžie sa ujal na jedničku Radim Vaňous.

Už po prvých minútách bolo jasné, že voľba JK Sancheza do hlavnej úlohy, bola správna. To Vám potom ani nepríde, že pracujete, keď máte na place takého týpka.

O boží fotky sa postaral náš zlatý Honza Pelikán.Vďaka za jednu veľkú pohodičku. :)

 

Classic AR2447
Emporio Armani
Classic AR2447
do 11.4. u vás

Hodinky Festina - švýcarská kvalita se sportovním srdcem

O Lukášovi aneb Ako to Progy vlastne má

Lukáš má 25 rokov a pochádza z Trpišova, malej dedinky kúsok od Chrudimi. Možno, že nevyzerá ako väčšina drsných rapperov, ale taký on jednoducho je. Úsmev od ucha k uchu a jamky v lícach. Sympatický chlapec, ktorý sa nepretvaruje a na nič sa nehrá. Nechce zo seba robiť niečo čo nie je, nebol by tak šťastný. Ako autor pesničky Být sám sebou ukazuje, že to pre neho nie je len text piesne. Je to jeho život.

Najradšej má klasické tričká. Ideálne čierne, modré alebo béžové. Pretože od malička jazdil na skateboardu, ťahá ho to k boardovej móde. Jeho najobľúbenejšou značkou je Vans, i keď ich má rád omoho viac.

I on má svoje idoly. Okrem Sancheze, ktorého obdivuje ako tanečníka, má rád Majka Spirita.

Keď robí to čo ho baví, je v siedmom nebi. Podľa neho sa nič nevyrovná pocitu, keď niečo vytvorí, vyrobí alebo vyrieši. To, že je klip konečne na svete, Lukáš dosť prežíva. Splnil sa mu sen, a to nie je zrovna málo. A my sme radi, keď môžeme takú radosť niekomu spraviť.

Backstage z natáčania klipu Být sám sebou

Celý klip vznikal v uliciach Prahy, v podzemných garážach, v metre, ale i pod mostom alebo na ňom v Tróji. A tam všade Sanchez tancoval, Progy rapoval a Klaudia spievala.

Ďakujeme za skvelé natáčanie, ktoré neprinieslo len nové skúsenosti, ale i nových priateľov. V medzičase sme kŕmili labute, bavili cestujúcich v metre, ale i všade inde, kde sme sa mihli. Množstvo z nich sa tak stalo vedľajšími postavami v našom hudobnom diele.

Skusknite i video z backstage a napíšte nám trebárs na facebook, ako sa vám pieseň a klip páči. A trebárs tiež to, aký je váš sen?