loading

Prečo zvoliť kozmetiku Weleda?

Weleda je prírodná kozmetika, ktorej filozofia spočíva v dodržiavaní najvyšších štandardov kvality a trvalo udržateľné využívanie prírodných zdrojov. Až 83% z rastlinných surovín, ktorý táto značka využíva, sa pestuje iba v ekologickom poľnohospodárstve alebo sa získava z ekologicky kontrolovaných zdrojov vo voľnej prírode. Poďme sa pozrieť pod pokrievku tejto obľúbenej značky, ktorá sa vyvinula v celosvetovú  spoločnosť zaoberajucu sa zdravim.

Ku koreňom značky Weleda

Weleda je švajčiarska farmaceutická spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1921 ako malé laboratórium. Za jej vznikom stojí holandská doktorka Ita Wegnmanová, chemik Oskar Schmiedel a Dr. Rudolf Steiner. Spoločne vyvinuli prvú farmaceutické prípravky, ktoré v sebe spájajú kozmetiku a liečivá, ktoré majú za cieľ poskytnúť kľúčové podnety pre rozvinutie vlastných liečebných síl organizmu.

Tehotenský pestujúci olej Weleda

Produkty Weleda dnes patrí medzi to najlepšie, čo kozmetický a farmaceutický priemysel ponúka. Značku si obľúbili najmä nastávajúce mamičky a rodičia malých detí. Okrem kozmetiky nájdeme v jej portfóliu tiež liečivá a doplnky stravy.

Masážny olej na bruška kojenca Weleda

V súlade s prírodou

Spoločnosť usiluje o ekologickú udržateľnosť tiež v súčasných moderných podmienkach. Všetky produkty sú vyrobené v dokonalej harmónii s prírodou, či už sa jedná o výrobky kozmetické, dietetické alebo liečebné.

Nechtíkový šampón Weleda

Významnú úlohu hrám vlastné záhrady Weleda, kde sa pestujú liečivé rastliny. Najväčší záhrady sa nachádza v blízkosti sídla spoločnosti v nemeckom meste Schwäbisch Gmünd. Na pozemku o veľkosti približne 20 hektárov rastie takmer 250 rôznych druhov rastlín, ktoré sú ihneď po zbere odvezené do výroby. Záhrada je ošetrovaná podľa smerníc takzvaného biodynamického (teda kontrolovaného) poľnohospodárstva. Označenie biologicko-dynamický vzniklo v roku 1929. Cieľom je rešpektovanie životných zákonitostí a trvalej udržateľnosti.

Rakytníkový set

Pestovanie kvalitných surovín začína u pôdy. Spoločnosť dbá na pestovanie rastlín prirodzeným spôsobom bez pridania akýchkoľvek chemikálií. Všetky zberné suroviny pochádzajú z ekologicky čistých lokalít. Weleda používa prísady nielen vlastnoručne vypestované, ale tiež od preverených dodávateľov, ktorí pri pestovaní dodržiavajú podobné postupy. Základom úspechu sú farmaceutické vedomosti a skúsenosti v kombinácii s prírodnými produktmi.

 Parfum Weleda

Tajomstvo výroby

Každý produkt je vyrobený s maximálnou starostlivosťou. Napríklad destilácia , kedy za pomoci vodnej pary sa z kvetov levandule získava hodnotný éterický olej. Vznikne čisto prírodná vonná látka, ktorá sa používa ako parfumácie u väčšiny kozmetických prípravkov značky Weleda.

Ratanhová zubné pasta Weleda

Ďalších zaujímavým procesom je spracovanie nechtíka lekárskeho, ktorý tvorí základnú surovinu väčšiny výrobkov tejto značky. Proces sa nazýva macerácia, ide o to, že čerstvo natrhané rastliny nechtíka lekárskeho sa drží a miešajú s alkoholom a vodou. Za dva týždne vznikne zmes, ktorá sa ďalej lisuje a filtruje. Takto sa vyrába rastlinný extrakt - nechtíková tinktúra, ktorá je mimoriadne cenná.

Autor: Vivantis.sk


Aktuálne články

  • Ako originálne zabaliť darčekový poukaz pod stromček

    Niekedy sa to jednoducho stane. Vo vianočnom zhone jednoducho nestíhate na niekoho z blízkych zabudnete...alebo si tak dlho lámete hlavu s tým, čo pod stromček dať, až do Štedrého dňa zostáva len niekoľko dní a vám už tak trochu tečie do snehulí. Nezúfajte a objednajte elektronický darčekový poukaz. Za 5 minút ho máte v maily, vytlačíte ho a no stress.   A kreatívny môžete byť trebárs pri jeho darovaní. Do obálky pod stromček ho totiž vie dať každý... V1....

  • Hit, ktorý vás dostane - hodinky s dúhou

    Hľadáte niečo originálne, nevšedného, ​​čo len tak nikto nemá? Hodinky s vodotryskom sú už pasé, teraz frčí hodinky s dúhou! Zaujmú na prvý pohľad každého, september na míle ďaleko a navyše vám vnesú do života pozitívnu náladu. A čo je najlepšie, keď točíte ručičkami, mení sa farba ciferníku. O krok napred Väčšina z nás túži stále po niečom novom, čo len tak niekto nemá. Preto sme do našej ponuky zaradili veľmi originálne hodinky s dúhou, ktoré...

  • Skvelá starostlivosť o pokožku švajčiarskej kozmetiky fenjal

    Objavte silu kozmetických produktov fenjal, ktoré sú maximálne šetrné k našej pokožke . V ponuke nájdeme sprchové gély, telové mlieka, prípravky do kúpeľa aj deodoranty. Všetky tieto výrobky zanechávajú pocit absolútnej čistoty, pleť je hebká a dokonale vyživená Poklad zo Švajčiarska Hoci o tejto značke možno počujete prvýkrát, nie je na trhu žiadnym nováčikom. Už v roku 1962 uviedla na trh revolučný prípravok, ktorým bol krémový olej do kúpeľa . V tom...

info@vivantis.sk8-20 hod. +421 220 512 508
Dopravné už od 1,90 €,
nad 75,00 € ZADARMO
x
Radi vám upravujeme ponuku na mieru, ale aby sme to zvládli, používame k tomu súbory cookie.
Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
OK
prvni