loading

Prečo zvoliť kozmetiku Weleda?

Weleda je prírodná kozmetika, ktorej filozofia spočíva v dodržiavaní najvyšších štandardov kvality a trvalo udržateľné využívanie prírodných zdrojov. Až 83% z rastlinných surovín, ktorý táto značka využíva, sa pestuje iba v ekologickom poľnohospodárstve alebo sa získava z ekologicky kontrolovaných zdrojov vo voľnej prírode. Poďme sa pozrieť pod pokrievku tejto obľúbenej značky, ktorá sa vyvinula v celosvetovú  spoločnosť zaoberajucu sa zdravim.

Ku koreňom značky Weleda

Weleda je švajčiarska farmaceutická spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1921 ako malé laboratórium. Za jej vznikom stojí holandská doktorka Ita Wegnmanová, chemik Oskar Schmiedel a Dr. Rudolf Steiner. Spoločne vyvinuli prvú farmaceutické prípravky, ktoré v sebe spájajú kozmetiku a liečivá, ktoré majú za cieľ poskytnúť kľúčové podnety pre rozvinutie vlastných liečebných síl organizmu.

Tehotenský pestujúci olej Weleda

Produkty Weleda dnes patrí medzi to najlepšie, čo kozmetický a farmaceutický priemysel ponúka. Značku si obľúbili najmä nastávajúce mamičky a rodičia malých detí. Okrem kozmetiky nájdeme v jej portfóliu tiež liečivá a doplnky stravy.

Masážny olej na bruška kojenca Weleda

V súlade s prírodou

Spoločnosť usiluje o ekologickú udržateľnosť tiež v súčasných moderných podmienkach. Všetky produkty sú vyrobené v dokonalej harmónii s prírodou, či už sa jedná o výrobky kozmetické, dietetické alebo liečebné.

Nechtíkový šampón Weleda

Významnú úlohu hrám vlastné záhrady Weleda, kde sa pestujú liečivé rastliny. Najväčší záhrady sa nachádza v blízkosti sídla spoločnosti v nemeckom meste Schwäbisch Gmünd. Na pozemku o veľkosti približne 20 hektárov rastie takmer 250 rôznych druhov rastlín, ktoré sú ihneď po zbere odvezené do výroby. Záhrada je ošetrovaná podľa smerníc takzvaného biodynamického (teda kontrolovaného) poľnohospodárstva. Označenie biologicko-dynamický vzniklo v roku 1929. Cieľom je rešpektovanie životných zákonitostí a trvalej udržateľnosti.

Rakytníkový set

Pestovanie kvalitných surovín začína u pôdy. Spoločnosť dbá na pestovanie rastlín prirodzeným spôsobom bez pridania akýchkoľvek chemikálií. Všetky zberné suroviny pochádzajú z ekologicky čistých lokalít. Weleda používa prísady nielen vlastnoručne vypestované, ale tiež od preverených dodávateľov, ktorí pri pestovaní dodržiavajú podobné postupy. Základom úspechu sú farmaceutické vedomosti a skúsenosti v kombinácii s prírodnými produktmi.

 Parfum Weleda

Tajomstvo výroby

Každý produkt je vyrobený s maximálnou starostlivosťou. Napríklad destilácia , kedy za pomoci vodnej pary sa z kvetov levandule získava hodnotný éterický olej. Vznikne čisto prírodná vonná látka, ktorá sa používa ako parfumácie u väčšiny kozmetických prípravkov značky Weleda.

Ratanhová zubné pasta Weleda

Ďalších zaujímavým procesom je spracovanie nechtíka lekárskeho, ktorý tvorí základnú surovinu väčšiny výrobkov tejto značky. Proces sa nazýva macerácia, ide o to, že čerstvo natrhané rastliny nechtíka lekárskeho sa drží a miešajú s alkoholom a vodou. Za dva týždne vznikne zmes, ktorá sa ďalej lisuje a filtruje. Takto sa vyrába rastlinný extrakt - nechtíková tinktúra, ktorá je mimoriadne cenná.

Autor: Vivantis.sk


Aktuálne články

  • Letné outfity, ktoré odhalia ramená

    Leto je v plnom prúde a ponúka celý rad módnych kreácií, ktorých si po zvyšok roka príliš neužijeme. Okrem prestrihov prichádza na rad ďalší hit, ktorý sa osvedčil už v minulosti - odhalené ramená. Ide o veľmi príjemný trend, pretože zabezpečuje komfort a navyše nám dopraje pochváliť sa opálenou pokožkou. Zabudnite na príliš hlboké výstrihy a zamerajte sa na ramená.   Trend len pre mladých? Možno vás napadne, že odhalené ramená dáme neprislúcha a táto...

  • Vzory pre dievčatá, čo nenosia kytky

    S kvetmi ako by sa roztrhlo vrece . Je to možno tým, že kytky k letu skrátka patria. Ak ste si tento módny trend príliš neobľúbili a dávate prednosť inému štýlu, nevadí. Možností je skutočne veľa. Sú vzory, ktoré sú nadčasové, a navyše ich môžeme rôzne kombinovať. A bez kvetov sa dá ľahko obísť, inšpirujte sa! Motívy plné sviežosti a energie Módni návrhári sa snažia každý rok prinášať originálnu módu, ktorá zaujme na prvý pohľad. Jednofarebné outfity majú...

  • Čo robiť, aby vôňa dlhšie vydržala?

    Poznáme to asi všetci, kúpime si drahý parfum, ktorý nám spočiatku vonia veľmi intenzívne, avšak už okolo obeda vôňu cítime len ľahko a popoludní prakticky vôbec. Samozrejme veľa záleží na to, ako je parfum výrazný a koľko sme si ho na seba nastriekali. Existuje pár trikov, ktoré nám pomôžu vôňu zintensivnět a tiež predĺžiť. Samozrejme sa o ne s vami radi podelíme. Vôňa nás dokáže ovplyvniť Výber vôňa by sme nemali podceňovať, pretože má veľký vplyv na...

info@vivantis.sk10-18 hod. +421 220 512 508
Vyberajte z 45 710
produktov
od kabelky po parfum
x
Radi vám upravujeme ponuku na mieru, ale aby sme to zvládli, používame k tomu súbory cookie.
Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
OK
prvni