Princípy ochrany súkromia na Vivantis.sk

prispôsobujeme na mieru vám. Na základe vašeho chovania na webe personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantné ponuky a produkty. Kliknutím na tlačítko „Rozumiem“ alebo akýkoľvek odkaz mimo túto lištu súhlasíte tiež s využívaním cookies a predaním údajov o chovaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach

2 mesiace na vrátenie
Zákaznícky servis  [email protected] | +421 220 512 508
Menu

Hodinky PRIM - legenda v retro aj modernom kabáte

Hodinky PRIM - tradičná česká značka v retro aj modernom dizajne od spoločnosti ELTON hodinárska, as. z Nového Mesta nad Metují.

V Čechách a na slovenské sa nájde len málokto, kto by nepoznal hodinkářskou značku PRIM, národná rodinné striebro s viac ako šesťdesiatročnou tradíciou, ktoré vyrába kvalitné hodinky pre bežné nosenie aj pre spoločenské príležitosti. V spolupráci s českými dizajnérmi dnes vznikajú nové kolekcie priamok modelovej rady Arte v modernom dizajne. Súčasne podnik pokračuje v tradícii výroby klasických luxusných hodiniek s novo vyvinutými mechanickými strojčeky.

Tradícia zlatých českých ručičiek
V stavbe hodín a hodiniek majú české krajiny dlhú tradíciu - zlaté české ručičky majstra Hanuse vypracovali už na začiatku 13. storočia orloj, ktorý dodnes funguje na pražskej Staromestskej radnici. Vo východných Čechách na sklonku 19. storočia založila dolnosliezska firma Gustav Becker v Broumove svoju filiálku na výrobu hodín. Závod sa v roku 1948 stal súčasťou národného podniku Chronotechna. Novom Meste nad Metují bol o rok neskôr otvorený jeho nový závod, ktorý dostal za úlohu zaviesť výrobu československých hodiniek. Prvé hodinky značky PRIM boli uvedené na trh v roku 1958. V roku 1969 sa závod Chronotechna Šternberk v Novom Meste nad Metují osamostatnil a od tej doby nesie meno ELTON.

Súčasnosť vsádza na kvalitu
Súčasná akciová spoločnosť ELTON hodinárska je pokračovateľom českej hodinárskej tradície. V roku 2000 úplne opustila trh lacných hodiniek a začala rozsiahlu technologickú modernizáciu, ktorá umožňuje vyrábať všetky diely mechanických hodiniek PRIM priamo v továrni v Novom Meste nad Metují. V súčasnej dobe je napr. jedinú hodinárskou továrňou, ktorá dokáže vyrobiť hodinkové púzdro z damascénskej ocele.

Retro, klasika aj moderný dizajn
Hodinárska produkcia továrne sa rozvinula do dvoch hlavných línií.

Prvý predstavujú mechanické hodinky, ktorých dizajn nadväzuje na šesťdesiatročnou tradíciu hodiniek PRIM. Radu spoločenských hodiniek SPARTAK, DIPLOMAT, PAVÚK, LINEA a ELEGANT svojou eleganciou evokujú prehľadný dizajn vychádzajúci z mnohoročnej tradície firmy.

Druhú líniu tvoria hodinky úplne moderného dizajnu, ktoré vytvárajú poprední českí výtvarníci a dizajnéri. Patrí medzi ne napr. Lenka Sukupová (hodinky modelovej rady PRIM Couper), Jan Jaroš (hodinky PRIM Maskara) alebo štúdio Olgoj Chorchoj (hodinky PRIM Cylinder alebo PRIM Sphere).

Práve modely PRIM Cylinder 40 z originálnej série Arte 2010 dizajnované v štúdiu Olgoj Chorchoj ponúka teraz ako prvý internetový obchod Hodinky.cz. Jedná sa o tri farebné varianty spoločenských hodiniek z nerezovej ocele konštruktéra Petra Andrs. Čierny číselník s iluminovanými indexmi je zakrytý safírovaným konvexným sklom a vhodne ho dopĺňa remienok z hovädzej kože. Nezameniteľnosť týchto hodiniek podčiarkuje aj originálny obal navrhnutý Janom ČINČERA.

Všetky nami ponúkané modely sú vyrábané a dodávané výhradne od českého výrobcu "priamok" spoločnosti ELTON hodinárska, as. z Nového Mesta nad Metují.

Aktuálne články

  • Ako vybrať kabelku

    Dokážete si bez nej predstaviť svoj život? To snáď ani nie je možné ... Pre mužov je možná záhadným miestom, ale pre ženy je to vlastne taký príručný život . Reč je o kabelke. Väčšina žien má naozaj viac ako jednu, niektoré potom vlastné dokonca desiatky kúskov. Ale ruku na srdce, naozaj je potom striedate podľa farby, tvaru či príležitosti? Zo skúsenosti vieme, že aj keď má žena doma viac kabeliek, nosí stále jednu a tú istú. tú obľúbenou. A ako tú pravú vybrať?...

  • Ako na dokonalý make-up: Dymové tiene v 3 krokoch

    dymové tiene . Líčenie, ktoré sa všetkým dievčatám a ženám páči a drvivej väčšine aj pristane, ale len máloktorá si naň trúfne. Je to absolútny hit a nadčasové líčenie predovšetkým na večierky, plesy a iné večerné mecheche. Ako na neho? Na youtube nájdete milióny tutoriálov od českých i zahraničných make-up artists i beauty youtuberek ... Aj keď ste si pustila približne polovicu, stále vyzeráte po vlastnú realizáciu ako strýko Fester z Addams Family? Keď dodržíte...

  • Byť chic je v móde: Ako uviazať kravatu a motýlika podľa etikety

    Uviazanie kravaty nie je len tak . Dokonalý uzol sa možno nepodarí vždy na prvýkrát, ale určite stojí za tréning. Veď každý správny gentleman to ovláda. K viazanie kravaty sa viaže niekoľko jednoduchých pravidiel. Stačí ich dodržiavať a budete za hviezdu v divadle, na plese, ale aj na pojednávaní. 3 fígle k dokonalosti Kravatu volíme podľa košele a príležitosti Košeľu vyberáme tak, aby pri zapnutí horného gombíkov bolo možné medzi krk a košeľu vsunúť ešte...