Ak si už s vašimi vlasmi neviete rady, tak tu pre vás máme zlatý štandard starostlivosti o poškodené vlasy - nový rad profesionálnej vlasovej kozmetiky L'Oréal Professionnel Séria Expert Absolut Repair. Pri pravidelnom a správnom používaní sa vaša hriva bude lesknúť ako nikdy.

 

Celý nový rad obsahuje quinou a pšeničný proteín. Ani jednu zo zložiek by ste asi v kozmetike nečakali, ale až tento rad vyskúšate, nebudete už chcieť inak. Quinoa dokáže preniknúť hlboko do vlasu, kde efektívne vlas revitalizuje. Pšeničný proteín dokáže s vlasom vážne divy, hydratuje, posilňuje, zjemňuje, zlepšuje stav vlasového vlákna a pomáha predchádzať poškodeniu vlasov.

Regeneračný šampón

 

 

Určite vás neprekvapí, že prvým krokom je starostlivé umytie nielen vlasov, ale aj pokožky hlavy. Preto šampón na hlave poriadne premasírujte, aby sa aktívne ingrediencie dostali čo najhlbšie. A nezabudnite, že šampón patrí naozaj len k vlasovým korienkom, v dĺžkach by bolo šampónovanie skôr kontraproduktívne.

Regeneračný šampón z nového rada L'Oréal Professionnel je vhodný pre všetky typy vlasov, ale ak vás trápia suché a poškodené vlasy, tak bude pre vás priam ideálny. Šampón jemne čistí a okamžite reštrukturalizuje poškodené vlasy. Navyše vaše vlasy nezaťaží a dodá im až sedemkrát viac lesku. Očakávať tak môžete oveľa hebkejšie a uhladené vlasy.

 

 

Po šampónovaní nastáva čas na masku. Tú naneste najlepšie do uterákom vysušených vlasov, pretože práve tak pôsobí maska ​​najlepšie. Čo sa týka aplikácie, tak sa zamerajte skôr na dĺžky a končeky vlasov a nechajte ju pôsobiť 3-5 minút. Pre ešte lepší výsledok môžete vlasy zatočiť do drdolu a nechať masku robiť svoju prácu.

 

A čo môžete očakávať? Rozstrapkaným končekom môžete dať zbohom. Keď svojim vlasom doprajete pravidelne vyživujúcu masku, tak ich povrchové poškodenie sa môže znížiť až o 77%. Táto krémová, bohatá maska ​​je ideálna pre normálne až silné vlasy.

Maska pre poškozené vlasy
Tip
Maska na vlasy

Ak vám maska ​​príde stále málo, skúste Powermix shot. Tieto malé kalíšky zmiešate s vašou obľúbenou maskou a doprajete tak svojim vlasom ešte kvalitnejšiu regeneráciu a výživu. Takúto prísadu zoženiete pre farbené vlasy, ktorá zlepšuje ich vzhľad, alebo v podobe oleja, ktorý zaručuje maximálnu ochranu vlasov proti vlhkosti až po dobu 48 hodín.

Posledným krokom v starostlivosti o suché a poškodené vlasy je multifunkčný bezoplachový sprej s desiatimi benefitmi pre poškodené vlasy. Nastriekajte ho rovnomerne do umytých a uterákom vysušených vlasov a už ho neoplachujte. Po jeho aplikácii potom vlasy prečešte, aby sa dostal naozaj všade.

 

A aké že sú tie spomínané benefity?

- Uľahčuje rozčesanie a zlepšuje ovládateľnosť.
- Vyživuje a hydratuje.
- Obnovuje poškodené vlasy.
- Dodáva vlasom hebkosť.
- Pomáha zaceľovať rozštiepené končeky.
- Poskytuje tepelnú ochranu až do 230 °C.
- Chráni pred vlhkosťou a zabraňuje krepovateniu vlasov.
- Uľahčuje fénovanie a skracuje jeho dobu.
- Nezaťažuje vlasové vlákno.
​​​​​​​- Bojuje proti znečisteniu.

 

 

 

Poškodeným vlasom tepelná úprava nerobí úplne najlepšie. Ak sa bez toho ale nezaobídete, tak investujte do kvalitnej žehličky. Ideálne pre vás budú tie parné. Napríklad Steampod 2.0 Retail je luxusná žehlička na vlasy, ktorá v kombinácii vysokého tlaku pary a Pro-Keratin technológie dokáže skrotiť aj nepoddajné a krepaté vlasy počas jedného použitia. A navyše ich tak ušetria od teplotného šoku, ktorý by ich mohol ešte viac poškodiť.

Tepelná úprava