Radi doprajete svojej pleti to najlepšie? Podľahnite kúzlu prírodnej kozmetiky, v ktorej sa snúbia účinky preverených bylín, vonných esencií a ďalších prírodných zložiek.

Hýčkajte svoju pleť kozmetikou, ktorá je plná bylín a prírodných esencií. Vyskúšajte napríklad kozmetické prípravky od českej značky Nobilis Tilia alebo Renovality. Rokmi preverené kozmetické prípravky, ktoré vznikajú v malebnom prostredí v tesnom kontakte s prírodou.

 

 

Privítať u nás môžeme novinku zo sveta kozmetiky až z Talianska. Kombinácia prírodných ingrediencií s účinnými aktívnymi látkami, ktorá ponúka kvalitné a dôveryhodné produkty pre celú rodinu. Zoznámte sa, to je kozmetika značky N.A.E.

Pleťové oleje sú v poslednej dobe čím ďalej obľúbenejšie. Narozdiel od krému máte v rukách 100 % surovinu, ktorú možno použiť na čistenie aj hydratáciu. Možnože ste ich už vyskúšali a vôbec vás neoslovili. Bola po nich vaša pleť vysušená alebo, naopak, príliš mastná? Správna aplikácia olejov nie je veda, ale je potrebné dodržiavať pár pravidiel, aby našej pleti mohli dopriať to, čo vedia:

1. Výber oleja podľa typu pleti - tento krok rozhodne nepodceňte. Je dôležité, aby bol olej vhodný pre váš typ pleti a nespôsobil viac škody, ako úžitku. Držte sa pravidla, že pre mastnejšiu pleť sa hodia ľahšie a suchšie oleje, pre suchú pleť, naopak, oleje hutnejšie a výživnejšie.

2. Zvhlčená pokožka - môže to byť prekvapivé, ale samotné oleje hydratovať nevedia. Preto sú pri použití na kožu nerozlučnou dvojkou s vodou a je teda nutné pleť najskôr navlhčiť. Tvár stačí opláchnuť, utrieť navlhčeným tampónom alebo mu dopriať pár kvapiek kvetinovej vody.

3. Menej je viac - na celú tvár i oblasť krku a dekoltu vám postačí len pár kvapiek tejto vzácnej tekutiny. Bruškami prstov olej jemne zapracujte do pokožky. Príjemná masáž je bonusom tejto každodennej rutiny :-) Po chvíľke olej ešte jemne vtlačte do pokožky, aby sa vstrebal.

 

 

Vlasy aj pokožku sa snažíme každý deň rozmaznávať všelijakými kozmetickými prípravkami. Doprajeme im ale naozaj to najlepšie? Prírodná kozmetika je vyrobená predovšetkým z kvalitných prírodných ingrediencií ako sú rastlinné oleje, prírodné esencie a výťažky z byliniek, bez prebytočnej chémie. Nenájdeme v nich žiadne toxické, ropné alebo karcinogénne zložky, ktoré by potom prenikali do našej kože či vlasov. Čo sa týka vlasovej kozmetiky, vyberajte tú bez parabénov, silikónov a sulfátov, ktoré zbytočne zaťažujú vlasy aj pokožku. Vaše vlasy budú vďaka prírodným šampónom silné, lesklé a zdravé nielen na pohľad, ale aj na dotyk.

Kozmetické jíly

Ružový íl je najjemnejší, vďaka čomu je vhodný pre všetky typy pleti. Má upokojujúce, hojivé účinky a absorbuje z pleti škodlivé toxíny.

 

Červený íl sa hodí na normálnu a citlivú pleť, ale aj na problematickú s prejavmi akné. Má čistiace a regeneračné schopnosti, zlepšuje tvorbu kolagénových vlákien a pleť čistí do hĺbky.

Znovuobjavený poklad. Tak by sa dali nazvať kozmetické íly, ktoré sa používali už v dobách dávno minulých nielen v starostlivosti o pleť, ale napríklad aj v medicíne. Dnes si z ílov môžeme vyrobiť masky, zábaly alebo kúpeľ. Každý íl je vhodný na niečo iné, nevyberajte preto len podľa farby.

 

Zelený íl pomáha proti starnutiu pleti a pri liečbe kožných ochorení (akné, dermatitída, ružovka). Najviac sa hodí na mastnú alebo problematickú pleť, pretože vysušuje. Ako jediný sa dá využívať aj vnútorne pre detoxikáciu organizmu.

 

Biely íl (kaolín) má antibakteriálne a protizápalové účinky. Dôkladne a šetrne čistí zanesené a upchaté póry. Vhodný je aj na pokožku, ktorú trápi psoriáza, ekzémy či akné.

 

Páčila sa vám naša inšpirácia a radi by ste sa o ňu podelili aj s ďalšími milovníkmi kozmetiky? Zdieľajte ju medzi svojimi priateľmi.