Vonku prituhuje a nastáva tak obdobie, kedy sa s radosťou zaboria pod deku so šálkou horúceho čaju s medom. Včelí med sa pridáva aj do mnojej kozmetiky a je dokonca jednou z najstarších kozmetických ingrediencií vôbec. Všeobecne je med plný enzýmov, vitamínov a minerálov, ktoré vedia zázraky nielen s pleťou.

 

Účinky medu sú nespočetné. Dermatológovia ho všeobecne uznávajú za ingredienciu, ktorá prispieva k udržaniu krásnej pokožky. Citlivú pleť upokojuje, mierni zápalové reakcie u problematickej pleti s akné, udržuje v pleti hydratáciu a pôsobí ako prevencia predčasného starnutia. Zmysel má aj vo vlasovej a telovej kozmetike. Tu sa prejavuje predovšetkým ako ošetrujúci a upokojujúci prípravok, ktorý pokožku aj vlasy zmäkčuje a vyživuje.

 

 

Na pleti pôsobí med ako antioxidant. Podporuje hojenie, zlepšuje tón pleti a zmierňuje viditeľnosť jaziev. Ak vyskúšate pleťovú masku alebo balzám na pery s medom, nebude chcieť už nič iné. Ich aplikácia by sa dala prirovnať k pohladeniu. Relaxáciu si môžete spríjemniť aj svičkou, ktorá vonia po mede - na jeseň značka ideál.

 

Ak je vôňa medu vaším favoritom, máme pre vás niekoľko tipov na parfumy, ktoré po mede voňajú. Nectar Love od DKNY navyše zdobí zlaté včeličky, ktoré zasadli na flakón. Vôňa medu vyvoláva pocit komfortu a upokojenia.

 

Výťažky z medu aktuálne v telovej a vlasovej kozmetike využívajú mnoho kozmetických značiek. Dôvodov je veľa. Med má totiž tiež antibakteriálne funkcie, takže bojuje so zápalmi a infekciami. Dokonale hydratuje vlasy aj pokožku tela a známy je pre svoje regeneračné schopnosti, ktoré obnovujú štruktúru poškodených vlasov.

Medová kozmetika a parfumy

Nalákali sme vás k vyskúšaniu medovej kozmetiky a parfumov? Tak inšpiráciu zdieľajte so svojimi priateľmi.