Face rollery alias masážne valčeky zažívajú v posledných mesiacoch veľký boom. Nejde o žiadnu novinku, ale o tradičný nástroj na starostlivosť o pleť, ktorý používali už majstri tradičnej čínskej medicíny. Rollery stimulujú prietok krvi, napomáhajú k rozprúdeniu lymfatického systému a zlepšujú vstrebávanie sér a masiek. A okrem iného si vďaka nim užijete príjemnú relaxačnú masáž celej tváre aj krku.

Ďalším skvelým pomocníkom je aj gua sha [gva ša]. Dokáže rozprúdiť energiu, zvýšiť cirkuláciu krvi, odstrániť toxíny z tela a tiež zbaviť sa vrások a spevniť kontúry tváre. 

Rôzne farebné podoby majú, okrem toho estetického, ešte ďalší dôležitý význam. Valčeky sa totiž vyrábajú z minerálov a liečivých kameňov, vďaka čomu je celkový zážitok z tejto starostlivosti ešte väčší. Omladzujúci rituál si môžete dopriavať pokojne aj 2x denne. A ako ich správne používať?

Face roller má na každom konci jeden valček. Väčší je vhodný na tvár, čelo a krk. A ten menší je ideálny na ošetrenie očného okolia, viečok a nosa. Pred masážou je potrebné, aby bola pleť dôkladne odlíčená a vyčistená. Potom na ňu môžete naniesť obľúbený krém, sérum, olej alebo hoci aj masku, vďaka čomu bude valček po pleti kĺzať a zapracuje tak všetky výživné látky naozaj dôkladne. Pre ten správny efekt sa pri masáži riaďte smermi, ktoré sú znázornené šípkami na fotke. Gua sha môže mať tvar srdca alebo huby. Majte na pamäti, že pri masáži týmito pomôckami je na rozdiel od face rollerov nutné kozmetický prípravok použiť.

Náš tip: Pre ešte príjemnejší pocit z masáže dajte valček alebo gua shu na chvíľku do chladničky alebo opláchnite prúdom studenej vody. Uvidíte, skôr teda ucítite, že spojenie chladu a minerálneho kameňa bude pre vašu pleť doslova pohladením. :-)
 

 

 

Ďalším skvelým pomocníkom, ktorý si vo vašej kúpeľni získa čestné miesto, je ultrazvuková špachtľa. Možno ste o tomto prístroji počuli od svojej kozmetičky. Ale nebojte, s trochou cviku je vhodná aj na domáce použitie, nič na tom nie je. ;-)

Ultrazvukové špachtle majú dvojaké využitie. Dokážu intenzívne vyčistiť pleť, alebo naopak, dopriať jemnú ultrazvukovú masáž. Ako na správne čistenie? Ideálne je zaradiť ho do večernej rutiny cca 1x za 14 dní. Pred použitím pleť odlíčte a vyčistite ako obvykle. V režime čistenia pôsobí špachtľa ako magnet na odumreté kožné bunky, čierne bodky, nečistoty a pod.
 

 

Nezabúdajte, že počas čistenia musí byť pleť stále navlhčená (napr. pleťovou vodou v spreji). Potom stačí špachtľu zapnúť na správny režim (podľa návodu vášho prístroja), priložiť ju k pleti zobáčikom nadol a jemnými ťahmi smerom dopredu nečistoty a maz jemne zoškrabávať. Priebežne špachtľu otierajte vatovým tampónom.

Naopak, s režimom hĺbkovej výživy môžete špachtľu používať pokojne každý deň. Generuje tzv. galvanický prúd, ktorý zapracováva výživové látky z kozmetických sér až do hlbokých vrstiev pokožky. Tentokrát je pri používaní špachtľa otočená zobáčikom nahor a kozmetický prípravok (sérum, gél, masku a pod.) do pleti jemnými ťahmi zapracovávate. Ultrazvukovú špachtľu môžete použiť aj na ošetrenie dekoltu.

 

Už ste na čierne bodky vyskúšali kadečo, ale stále sa ich nemôžete zbaviť? Pozvite do svojej výbavy kozmetických prístrojov odstraňovač čiernych bodiek. Vďaka technológii podtlaku dôkladne odstráni nečistoty aj odumreté kožné bunky a stiahne rozšírené póry. Aj v tomto prípade pred použitím pleť vyčistite od make-upu a pod.

Tento kúsok od značky Profi Care obsahuje štyri vymeniteľné nástavce, z ktorých si môžete vybrať podľa typu pleti alebo požadovanej procedúry (napr. redukcia rozšírených pórov alebo jemné odstránenie šupiniek kože). Navyše má praktické nabíjanie cez USB, takže si ho so sebou môžete vziať aj na cesty. A ako často ho používať? 1 – 2x týždenne. :-)

 

Čistiace sonické kefky sa stali obľúbencami v kozmetickej starostlivosti. Máte už tú svoju? Inšpiráciou vám môže byť napríklad česká značka Concept, ktorá predstavila svoju novinku Sonvibe. Zaujme svojím unikátnym tvarom, vďaka ktorému je možné vyčistiť aj horšie dostupné miesta (napr. záhyby okolo nosa), ale aj zabudovaným vyhrievaním, ktoré je obzvlášť v zime veľmi príjemné.

Kefku je možné použiť v režime dvoch intenzít, a to na bežné čistenie a hĺbkové čistenie T-zóny. Vždy začnite tak, že na kefku naneste malé množstvo svojho obľúbeného čistiaceho gélu, peny alebo iného prípravku a jemne ňou prechádzajte po tvári. Zbaví vás zbytkov make-upu, odumretých kožných buniek a vyčistí póry. Taktiež prispieva k lepšiemu vstrebávaniu pleťových krémov a znižuje mastnotu pokožky.

Aby ste ju využili na maximum, pokračujte termálnou masážou. Stačí kefku otočiť štetinkami von. Masáž redukuje vrásky, zvyšuje krvnú cirkuláciu a napomáha od únavy a opuchov. Jemná pulzácia a vyhrievanie sú nielen príjemné, ale aj prospešné. Navyše pri pravidelnom používaní bude vaša pleť krásne napnutá a omladená.

 

Už ste mali tú česť s galvanickou žehličkou? Tento typ prístroja je vhodný nielen pre profesionálne salóny, ale aj na domáce použitie. Vďaka procesu ionizácie prenikajú ionty priamo do jednotlivých vrstiev pokožky. Pôsobením týchto iontov získajú bunky lepšiu schopnosť absorbovať všetky výživové látky z krémov, masiek aj sér hlboko do pokožky. Znie to zložito? Galvanická žehlička je prístroj, ktorý „zažehlí“ vaše obľúbené sérum, krém alebo masku čo najhlbšie do pokožky. Tento ošetrujúci rituál je naviac doplnený jemnou vibračnou masážou, ktorá zlepšuje krvný obeh a stimuluje lymfatický systém tváre.

Niektoré galvanické žehličky sú navyše doplnené fotónovou terapiou, ktorá je plná farebného svetla. Táto svetelná terapia je skvelá, ak chcete podporiť tvorbu kolagénu. Ten je totiž neopomenuteľným pomocníkom v boji proti vráskam.

 

Dámske kozmetické prístroje na starostlivosť o pleť