Farby, kotré vládnu tomuto roku

 

 

Trendy medzi farbami určuje tím odborníkov spoločnosti Pantone. Odráža nielen vývoj módnych trendov na textilnom alebo dizajnérskom poli, ale reaguje aj na náladu a potreby spoločnosti a ukazuje smer do budúcnosti. A aké to tie farby vlastne sú?

 

Farba nádeje a optimizmu

 

Hlavnou farbou roku 2019 je korálová čiže Living Coral a vo vzorkovníku ju nájdete pod kódom PANTONE 16-1546. Experti volili takú farbu, ktorá do dnešného nepokojného sveta prinesie optimizmus, nádej, radosť a pocit spolupatričnosti. Z módneho hľadiska je táto farba dobrou voľbou. Okrem ryšavých žien pristane totiž koralová snáď všetkým typom.

Blondínky a svetlejšie typy vďaka nej pôsobia krehkým dojmom éterickej víly, brunetkám sedí a podčiarkuje romantickú časť ich osobnosti a s čiernovláskami robí vyslovene divy. Kombinácia tmavšieho až exotického vzhľadu s korálovou farbou vyvoláva pocit, aký máte snáď len na dovolenke v Karibiku.

Ako s tým naložiť?

 

Je to len na vás, či sa nechávate ovplyvniť módnymi trendmi natoľko, že pokojne vymeníte zásadné kúsky šatníka, alebo minimalisticky zaobstaráte len 2 alebo 3 kúsky, ktoré si danú sezónu užijete a budete ich kombinovať s obľúbenou a nadčasovou klasikou. Je pochopiteľné, že zakaždým vám farba roka nesadne. Rozhodne si s tým hlavu nelámte. Módny diktát je jedna vec, cítiť sa skvele v tom, čo nosíte, je predsa to hlavné.

Ďalšie farebné trendy

 

Korálová ale nie je jedinou farbou, ktorá tento rok frčí. Okrem hlavnej farby vyberá Pantone ďalších 12 farieb na každú sezónu roka a 4 hlavné nadčasové farby, ktoré by mali byť IN po celý rok.

Po dlhej dobe sa medzi trendmi vracia tmavá farba ako je olivovo zelená alebo kobaltovo modrá. Tie sa budú kombinovať s nebesky modrou a ťavou farbou. Ďalšími kombináciami, na ktoré už teraz môžete naraziť, sú maslovo žltá s tmavo zelenou, púdrovo modrá, sivozelená, egyptská modrá a čokoládovo hnedá.

Návrat prírodných tónov

 

Vari sa nám to vracia zo sedemdesiatych rokov? Prírodné farby si užijeme tiež, a to hlavne v sýtych tónoch. Rôzne odtiene zelenej sú samozrejmosťou a k nim pribudne farba keramickej hliny, temnej modrej lesnej tône, farby nočnej oblohy, zafírová a ďalšie.

Inšpirované farbami roku 2019:

Maskara pre dlhé a plné riasy (Lash Sensational Mascara) 9,5 ml
Maybelline
Maskara pre dlhé a plné riasy (Lash Sensational Mascara) 9,5 ml
momentálne nedostupné