Nový rok je pre mnohých obdobím plným predsavzatí. Dali ste si v tomto roku za cieľ aj vy začať tentokrát zdravšie a venovať sa viac sami sebe? Tak práve teraz je ideálny čas začať s novoročným detoxom a očistou celého tela zvonku, ale aj zvnútra. ;-)

Aj v priebehu celého roka nám naše telo môže vysielať signály (strata energie, psychická nepohoda, pocity nafúknutia a pod.), že potrebuje prečistiť. Stačí sa len započúvať a až príde ten správny čas, „novoročný“ detox si zopakovať kľudne v lete alebo na jeseň.

 

Klišé, že najlepšie na očistu pomôže ozdraviť jedálniček, podporiť pitný režim a zaradiť aspoň nejaký ten pohyb, ste určite počuli už mnohokrát. Ale verte, že niečo na tom bude...

Keď skombinujete zdravú životosprávu s tými správnymi doplnkami stravy, bylinkami a ďalšími prípravkami, urobíte pre svoje telo (a možno aj dušu) maximum. :-) Vyskúšajte napríklad zelené elixíry z chlorelly, spiruliny alebo mladého jačmeňa. Možno neoslovia svojou farbou, ale prospešnými účinkami určite. Odbúrajú nežiaduce toxíny a ďalšie látky, ktoré odvedú preč z tela.

Vedeli ste, že kožné bunky postupne odumierajú a potom sa hromadia vo vrchnej časti pokožky? Je potrebné ich šetrne odstrániť, aby nebránili účinným látkam z ošetrujúcej kozmetiky dostať sa až do hlbších vrstiev pleti. Stačí si spomenúť 1 – 2x týždenne a dopriať si peeling.

Tip: Enzymatické peelingy odstraňujú šupinky kože pomocou prírodných enzýmov z ovocných kyselín, vďaka čomu sa bude pleť rýchlejšie obnovovať. Zaujímavé sú najmä pre pleť so sklonmi k akné alebo takú, na ktorej už vykukujú prvé vrásky. Tak čo, vyskúšate ich aj vy? :-)

 

 

Keď detox, tak poriadny. Dalo by sa povedať, že pleť je naším zrkadlom a odráža to, ako sa o seba staráme. Ak zanedbávame pitný režim, spánok alebo sa nestravujeme najlepšie, nedajú sa očakávať zázraky.

Sivastej, unavenej a nezdravo vyzerajúcej pleti sa zbavíte tak, že sa jej budete venovať. Uvidíte, že sa vám odvďačí. A ak si chcete dopriať niečo naozaj luxusné, inšpirujte sa radom Phyto De-Tox od švajčiarskej značky Juvena, ktorá je na poriadnu očistu pleti priam stvorená.

Ak sa chcete zbaviť celulitídy, skvelým spôsobom (bez väčšej námahy) sú kozmetické prípravky.

Efekt bude väčší, keď dodržíte pitný režim, pravidelný pohyb, ale tiež si doprajete každý týždeň peeling. Vďaka tomu bude pokožka maximálne pripravená absorbovať to najlepšie z prípravkov proti celulitíde. Vyberať môžete medzi krémami, gélmi alebo napríklad olejmi.

Detox pleti a vlasov