Túžite po jedinečnej a exkluzívnej vôni? Parfume, ktorý je originálny a má svoj príbeh? Vyskúšajte niche parfumy - umelecké diela vyhlásených parfumérov, a už nikdy sa nebudete chcieť voňať ničím iným.

 

Slovo NICHE má pôvod v marketingu a znamená "výklenok trhu". Teda čokoľvek, čo nie je mainstream, čo je mimoriadne, jedinečné a originálne.

 

K výrobe niche parfumov sa používajú výhradne luxusné a vzácne prísady. Tieto prísady si zaslúžia špeciálnu pozornosť a starostlivosť, preto je pre parfumy, ktoré ich obsahujú, typická mnohoročná tradícia, luxusné flakóny, ale tiež trochu vyššia cena. Zvláštnosťou niche parfumov je vysoké zastúpenie unisex vôní, ktoré vďaka svojmu zloženiu voňajú rozdielne na žene a mužovi.

 

Niche parfumy sa nerodia v továrňach. Majú svoje malé útulné domov, parfumérske dielne, ktorým vládne niekoľkoročná, rodinná tradícia, kedy sa dedí ich tajomstvo. Vládne tu návrhár, ktorý ovláda vznešené parfumérske remeslo, ktorého prácou je hladať a objavovať ďalšiu luxusnú ingredienciu. Nachádza dokonalú symbiózu len niekoľko málo zložiek, niekedy trebárs len 3, ktoré tvoria dokonalý celok.

 

Jednou zo známych značiek niche parfumov je značka Montale. Nesie meno svojho zakladateľa Pierra Montale, ktorý žil v Saudskej Arábii, kde vyrábal parfumy pre miestnu šľachtu. Nazbieral skúsenosti, objavoval to najlepšie z vonných ingrediencií, a nakoniec sa vrátil do rodného Francúzska, kde založil vlastnú značku. Dnes má širokú škálu parfumov, ktoré zaujmú každého. Medzi najobľúbenejšie počiny z jeho rúk patrí Roses Musk pre ženy, kvetinovo-ovocná vôňa s pižmovým základom. Tá obsahuje iba 3 zložky - ružu, jazmín a pižmo. Skvele vonia tiež Dark Purple, Intense Cafe či Black Aoud. V našom sortimente si môžete vybrať zo širokej škály vôní.

 

 

Pierre Montale stojí nielen za značkou nesúcou jeho meno, ale aj za značkou Mancera. Aj v týchto vôňach hrajú prím orientálne prísady. Jedným privoňaním sa ocitnete vo svete arabských princezien, vo svete rozprávok z tisíc a jednej noci. Medzi TOP vône značky Mancera patrí Cedrat Boise, citrusovo-aromatická unisex vôňa, teda určená pre mužov aj ženy bez rozdielu. Hlava je tvorená bergamotom, sicílskym citrónom, čiernymi ríbezľami a korenenými tónmi. Srdce sa skladá z vodného jazmínu, lístkov pačuli a ovocných akordov. V základe dominuje santalové a cédrové drevo, koža, mach, biele pižmo a vanilka. Vôňu uviedol Pierre Montale na trh v roku 2011. Medzi našich obľúbencov patrí aj Wild Fruits, Roses Vanille či Lemon Line.

 

Vydajte sa s nami do Muskatu, hlavného mesta Ománu, kde sídli luxusná niche značka Amouage. V roku 1983 ju založil člen kráľovskej rodiny, ktorý chcel nielen obnoviť tradíciu arabských vôní, ale tiež vytvoriť parfum ako vzácny dar, určený pre významných návštevníkov kráľovskej rodiny. Nebol by to ale svet vôní, keby "zákazku na najvzácnejší parfum na svete" nezískal Francúz? Guy Robert, autor vôní Dioressence, Calèche či Madame Rochas. Guy dostal k dispozícii tie najdrahšie materiály a nemusel sa obmedzovať, pretože cena výsledného parfumu nehrala veľkú úlohu. Amouage nakoniec označil za vrchol svojej kariéry. V zložení figurujú typické arabské vonné látky ako kadidlo, myrha alebo tzv. "skalná ruža".

 

 

Medzi ďalšie značky Niche parfumov patria napríklad značka slávneho módneho návrhára Toma Forda, Acqua Di Parma, Creed alebo Serge Lutens. Až nájdete tú svoju obľúbenú vôňu, už ju nikdy neopustíte. Kto by dobrovoľne opúšťal dokonalosť?

 

 

Ak ešte svoj obľúbený Niche parfum nemáte, vyskúšajte, ktorý "pristane" práve vám vďaka vzorkám a odstrekom najobľúbenejších značiek.