Menej znamená viac?

Babie leto priamo vyzýva ku kombinácii rôznych vzorov a výraznejších kúskov. A že na ne nemáte odvahu? Dáme vám pár tipov, u ktorých nešliapnete vedľa.

Vyhnite sa kombinácii rovnakých alebo podobných vzorov


Určite máte krásne kvetované šaty a ešte krajšiu kvetinovú kabelku, ale toľko kvetov dohromady sa hodí len na rozkvitnutú lúku. Zvieracie vzory sú fajn, ale had s leopardom zo sveta zvierat tiež nie sú žiadni parťáci. Obdobné je to s prúžkami a bodkami. S trochou citu sa dajú vkusne kombinovať aj prúžkaté a bodkované kúsky, ale tie v rovnakých odtieňoch nechajte radšej vyčkávať na iný outfit. Skrátka bodky aj prúžky sú vždy zaujímavé samy o sebe, preto urobíte lepšie, ak si ich vezmete s nejakým jednofarebným kúskom.

 

Kombinácia farieb​​​​​​​

 

Nepodceňujte ani ladenie farieb. Určite vás teraz napadlo veľa farebných (ne) kombinácií, ako napríklad zelená s modrou alebo hnedá s fialovou ... Dobe, kedy sa v obchodoch dala zohnať modrá látka len v jednom odtieni už našťastie dávno odzvonilo. Pri výbere tých správnych farieb by sme ale mali brať do úvahy aj farbu našich vlasov alebo napríklad podtón pleti. Dajte na svoj inštinkt ;-)

 

 

Nadčasové kúsky a neutrálne farby

 

Ak sa nenecháte zlákať sezónnymi trendmi, máte vyhrané. Kvalitný krivák, sukne, nohavice, džínsy a jednoduché tričká v základných farbách by nemali chýbať v žiadnom dámskom šatníku. Tie potom jednoducho môžete kombinovať s módnymi hitmi, napríklad s tropickými vzormi kvetov počas leta, na jeseň trebárs s károvaným vzorom. Tým si vytvoríte skvelý základ šatníka, ktorý potom len doplníte podľa sezóny tým aktuálnym kúskom, ktorý vám určite nesmie chýbať.

 

Šperky a doplnky

 

Babie leto si priamo hovorí o ladenie šperkov do teplých tónov, ako je trebárs červenohnedá alebo ružové zlato. Tieto farby určite zahrejú na duši. A keď už sme pri tom duchovnu, nič nepokazíte ani symbolickými šperkmi. Všimli ste si tiež pestrofarebných čeleniek a šatiek, ktorými možno oživiť rozpustené alebo zopnuté vlasy? Presne tie skvele doladia váš outfit.

Odporúčame

 

 

 

Ak sa nebojíte vzorov, tak hor sa do toho. Máme vyskúšané, že prúžkaté tričko a sukne či nohavice s jemným vzorom sú skvelé duo. Rovnako tak blúzka s drobnými bodkami a sukne s leoparďou potlačou. A mnoooho ďalšieho. A že si to nedokážete predstaviť? Tak to jednoducho skúste, určite vám pristanú ;-)

 

Pomyselnou bodkou každého outfitu je aj výber správnej vône a ladiaci make-up. V nadchádzajúcom babiom lete sa pokojne môžete vrátiť k svojmu obľúbenému korenistému parfumu aj výraznému rúžu. Vaše ruky určite tiež ocenia zodpovedajúcu starostlivosť a upravené, krásne nalakované nechty budú neprehliadnuteľným detailom.

Páčila sa vám naša inšpirácia? Zdieľajte ju so svojimi priateľmi.