Princípy ochrany súkromia na Vivantis.sk

prispôsobujeme na mieru vám. Na základe vašeho chovania na webe personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantné ponuky a produkty. Kliknutím na tlačítko „Rozumiem“ alebo akýkoľvek odkaz mimo túto lištu súhlasíte tiež s využívaním cookies a predaním údajov o chovaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach

2 mesiace na vrátenie
Zákaznícky servis  [email protected] | +421 220 512 508
Menu

Typ strojčeka (napájanie)

  • Automat - Strojček poháňa natiahnutá pružina svojím postupným rozbaľovaním. Pri automatických strojčekov pružinu zvinie pohyb ruky pri bežnom nosení hodiniek. Rezerva náťahu (výdrž hodiniek) sa bežne pohybuje okolo 2 dní, opäť u najkvalitnejších hodiniek okolo 2 týždňov.
  • Quartz – batérie - Prácu vykonáva elektromotor posúvajúci ručičky. Energiu dodáva strojčeka batérie.
  • Citizen Eco-Drive - Jedinečný systém pohonu ECO-DRIVE vyvinutý firmou CITIZEN v sebe spája najvyššie ekonomické, ekologické a estetické nároky. Koniec výmen batérií. ECO-DRIVE mení slnečné, alebo umelé svetlo v čistú energiu. Rozbeh už po jednej minúte osvitu, rezerva chodu až 500DN. Ekologický a zároveň lacný pohon, pretože používa základný prírodný zdroj - svetlo. Ekologický, pretože nezaťažuje prírodu odpadom z článkov odľahčeného batérií a lacný, pretože nemusíte platiť za výmeny batérií. Svetlo prechádza špeciálnym číselníkom a vysoko citlivým solárnym článkom, je premenené na elektrickú energiu, ktorá je ukladaná do miniatúrneho akumulátora a podľa potreby potom poháňa quartzový stroj hodiniek. Zaujíma vás Eco-Drive oveľa viac? Pozrite sa na video.
  • Fossil Twist - Jedná sa o kombinovaný strojček s presnosťou quartzového a estetikou automatu. Sekundová ručička je poháňaná automatom, ostatné ručičky strojčekom quartzovým.
  • Seiko kinetic - Systém automaticky vytvára potrebnú energiu využitím pohybu ľudskej ruky. Pohyb paže užívateľa hodiniek vytvára vibrácie, ktoré sú prenášané do generátora. Časť vyprodukovanej energie je využitá na pohon strojčeka, časť je uchovávaná v integrovanom kondenzátore. Takéto usporiadanie zaručuje, že sa hodinky nezastavia, ani ak ich majiteľ na niekoľko dní odloží. V prípade, že je kľudové obdobie dlhšie, zastavuje sa pohyb ručičiek, ale uchovávaná energia je dostatočná na obnovenie chodu hodiniek len niekoľkými pohybmi. Zaujíma vás Kinetic oveľa viac? Pozrite sa na video.
  • Naťahovanie - Strojček poháňa natiahnutá pružina svojím postupným rozbaľovaním. Naťahovaním cez korunku sa pružina zvinie. Bežné hodinky vydržia jeden až dva dni, tie najkvalitnejšie hodinky až dva týždne.
  • Quartz - solárne napájanie - Solárne panely zabudované pod ciferníkom doplňujú energiu pre zasadený vysokokapacitný kondenzátor.