Aktívne a pozitívne

Motivácia, tá často chýba, aby sme urobili krok vpred a posunuli sa v niečom ďalej. Preto vám chceme ukázať, že keď človek verí a chce, idú robiť veľké veci v každom veku. Mladá dvadsaťdvaročná Simča má za sebou silný príbeh a pre mnohých je veľkou inšpiráciou. Instagram si založila pre zábavu a preto, aby motivovala ľudí okolo seba. Chcela im zlepšiť deň a ukázať, že môžu byť sami sebou. Miluje šport, miluje smiech a rada predáva energiu a radosť. ,,Som otvorený, bláznivý smíšek ...wuííí,“ hovorí o sebe Síma.

Minulý rok napísala Simča knihu s názvom Duha mého života. A o čom kniha hovorí? O téme, ktorá sa příliš často neotvára a tým je rakovina. Príbeh hrdiny, ktorý si prežíva krušné a ťažké chvíle, ako onkologický pacient po boku svojej priateľky. Priateľky, ktorá sa mu snaží byť oporou, ale nie vždy je to jednoduché. Konieckoncov, to je život, že?

A prečo Síma píše zrovna o tejto životnej udalosti? Hoci ona sama nikdy nebola onkologickou pacientkou, bola práve v roli tej opory a počas ťažkého obdobia volila formu písania, ako svoju terapiu. Hovorí o pocitoch vzájomných zlyhaní a vzchopeniach, ktoré sa prelínajú zároveň s pokusmi o „normálny“ život vo všetkých oblastiach. Pre chorého človeka je to nesmierne obrovská lekcia, ale zároveň je to lekcia aj pre jeho blízkych, ktorí sú bezmocní. Preto Síma napísala knihu pre všetkých dúhových hrdinov, či už tu na Zemi alebo v nebi a dúfa, že tento príbeh bude motivovať nielen chorých, ale aj zdravých.

Výťažok z prvých 500 predaných výtlačkov knihy Duha mého života Simča venovala onkologicky chorým deťom. Za to jej patrí náš veľký obdiv. A aj naďalej by sa chcela týmto dobročinným aktivitám venovať. Sama hovorí ,,Mojou víziou do budúcnosti je založiť nadačný fond Duha mého života“ ​​​​​.​

A aké má plány na rok 2019? ,,Musím ísť ďalej. S novým priateľom sa mi otvorila aj nová kapitola života a som za to moc rada. Radi by sme cestovali lowcost. Nerada plánujem. Mám rada spontánne akcie. Zbalíme si batoh a odídeme preč. Niekam, kam nás srdce potiahne,“ dodáva Síma.

Šport ako relaxácia

 

Síma žije športom. Je to pre ňu relaxácia. Ku cvičeniu ju priviedla chuť sama sebe sa páčiť a mať sa rada. Ak chcete aj vy s cvičením začať, tak štart nového roka a predsevzatia k tomu priamo nabádajú. Nemusíte hneď navštevovať fitness centrá alebo posilňovne. Skúste to v pohodlí domova, trebárs s cvičením podľa videí, ako Síma. ,,Keď cvičím podľa videí mám pocit, že sa niekto ,,trápi“ so mnou a ja sa nepotím sama. :-) Viem, čo robiť a na čo si dať pozor. Nechám sa v cvičení viesť.“

Šport a výživa k sebe neodmysliteľne patria. Simča jedlo miluje a rada si na ňom pochutná, ale všetkého musí byť s mierou. Sama si niekedy dopraje aj niečo nezdravého. Hlavné podľa nej je, vychutnať si jedlo bez starostí a bez výčitiek.

Tip od Simči - zelené potraviny

 

Každé ráno naštartuje telo pohárikom čistej vody a dávkou zelených potravín, ako je napríklad chlorela, mladý jačmeň, mladá pšenica a ďalšie. Tie telu napomáhajú pri zvyšovaní odolnosti organizmu a to vďaka vitamínom a minerálom, ktoré obsahujú.

Športovkyňa za dámu

 

U Simči sme vsadili na voľnočasové kúsky a urobili sme dobre. „Nosím skôr športovejšie oblečenie, ale na druhú stranu sa cítim dobre aj v letných šatoch“, dodáva Sima. A čo nosí úplne najradšej? Miluje leto a pocit, že môže vyraziť len tak na ľahko v kraťasoch a tielku.

Charizmatickej Simči sluší ale aj elegantne ladený outfit. Vymenila tenisky za podpätky a rázom sa z dievky stala dáma. Zachytiť ju s vážnym výrazom bolo veľmi ťažké, pretože tým najjasnejším šperkom, ktorý ju zdobí nie je výrazný náhrdelník, ale pozitívny úsmev, ktorý rozdáva na všetky strany.

Obľúbené kozmetické kúsky

 

Pri líčení Síma preferuje prirodzenosť, ale nebráni sa ani experimentom. Má rada, keď sa o ňu niekto stará. ,,Ja sa príliš líčiť neviem, vždy som sa snažila skôr o prirodzenejší Síma-zjav :-). Ale raz za čas, keď ma niekto urobí krajšou, tak som happy," hovorí s úsmevom na tvári Simča. Čo teda nájdeme v jej kozmetickej taštičke? Riasenku, linky a púder, ktorý zaisťuje, aby sa prevažne v letných mesiacoch jej pleť toľko neleskla. A nezabudnime na jej obľúbený parfum Because It´s you od Emporio Armani. O pleť sa stará hydratačnými krémami alebo olejčekmi. Olejčeky využíva pri regenerácii po cvičení, napríklad na príjemnú masáž.

Ak vás nová fashion story inšpirovala, podeľte sa o ňu so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach.