Život kozmetického maniaka na sociálnych sieťach

Hovorí vám niečo meno Karolína Ondrašíková? Že nie? A čo trebárs Karolína z blogu OK-makeup. Dvadsaťtriročná slečna, ktorá pochádza zo severu Čiech a jej najväčším koníčkom je kozmetika. O tom tiež začala písať na svojom blogu, ktorý si po takmer šiestich rokoch fungovania našiel množstvo priaznivcov.

Ako sa pozná, že je Kája nefalšovaný kozmetický maniak? Mnoho žien a dievčat si vystačí s jedinou kozmetickou taštičkou, kam sa im zmestí všetko, čo k starostlivosti a skrášleniu svojej pleti potrebujú. Kája má kozmetiky plnú komodu. A tak jej výber toho správneho rúžu trvá kľudne i niekoľko desiatok minút. Zaujíma vás, prečo by niekto mal také kvantá kozmetiky? A prečo nie. Veď každého baví niečo iné a Kája sa jednoducho do líčenia zamilovala.

Možno práve preto absolvovala profesionálne make-up kurzy a teraz je z nej vizážistka. A sami uznáte, že tá potrebuje celý kufor plný líčidiel. A práve o ňom bolo jedno z posledných videí, ktorá Karolína čas o času točí na svoj YouTube kanál. Okrem toho je tiež aktívna na Instagrame. Takže sociálne siete sú taký jej druhý domov.

Písanie je jej denný chlieb

 

Karolíne podľa všetkého spravovanie niekoľkých sociálnych sietí, vytváranie obsahu na blog a YouTube a vizážistika nestačia. Kvôli láske sa presťahovala do Prahy, kde žije so svojím snúbencom Jánom. Študuje pedagogickú fakultu a jej oborom je náboženstvo, filozofia a psychológia. "Asi sa nebudete diviť, keď poviem, že som sa na školu chcela tieto prázdniny už niekoľkokrát vyprdnúť. Občas ma totiž napadá, že študujem niečo, čo pravdepodobne nikdy robiť nebudem a možno mi tak ubieha vlak inam," odhaľuje nám Kája jej pocity pred štátnicami.

Okrem toho je totiž tiež beauty editorka a redaktorka webu o kozmetike, kde sa kĺbi jej vášeň pre make-up, sledovanie kozmetických noviniek a vizážistika. Našli si ju práve vďaka jej úspešnému blogovaniu. "Je pekné, že sa to takto všetko spojilo," hovorí Kája a spokojne sa usmieva. :-)

A v čom je Kája sa sebou? Nedá dopustiť na klasiku – džíny a biele tričko. "Predtým som veľmi rada nosila čiernu, teraz si naopak užívam svetlé farby, dodáva Kája. A podpätky? Tie si obuje len skutočne výnimočne.

"Ľudia si kupodivu radšej čítajú o cukrovke než o kozmetike"

 

Všetci asi vieme, že život vždy nie je pieročko. S Kájou sme fotili behom jedného slnečného augustového utorka v Průhonickom parku. A predovšetkým pri outfitoch, ktoré vidíte nižšie, sme museli kontrolovať jednu vec – aby na fotkách nebola vidieť inzulínová pumpa. Cukrovku Káje diagnostikovali vo dvanástich rokoch.

Ako sama hovorí, tak sa s cukrovkou snaží čo najviac kamarátiť. A rozhodla sa, že o nej bude tiež blogovať. "Asi to pre mňa bolo prirodzené. Dosť ľudí sa ma na to pýtalo, pretože to bolo vidieť trebárs na fotkách," vysvetľuje nám Kája. Dodáva, že práve jej by v dvanástich rokoch, kedy jej cukrovku diagnostikovali, podobný blog pomohol.

Kvôli cukrovke sa rozhodla pre štúdium strednej zdravotníckej školy. "Ako malá som chcela byť zdravotnou sestru, aby som robila osvetu práve okolo cukrovky a všetkým otvorila oči tým, že im budem príkladom," osvetľuje Kája svoje rozhodnutie. Tiež vďaka nej zistila, čo v živote vlastne chce - milujúceho manžela, deti a prácu, ktorá ju bude naplňovať. A my jej zo srdca prajeme, aby sa jej to všetko splnilo :-)

Riasenka Volume Glamour 12 ml
Až -33%
Bourjois
Riasenka Volume Glamour 12 ml
do 29.9. u vás
CK Be - tuhý deodorant
-28%
Calvin Klein
CK Be - tuhý deodorant
do 29.9. u vás

Máte vo svojom okolí niekoho, koho by príbeh Karolíny zaujímal? Zdieľajte ho s nimi.