Foodblogerka Denisa

Varenie a móda sa možno zdajú ako úplne rozdielné svety, ale pritom majú veľa spoločného. Podliahajú trendom, vždy sa musia niečim okoreniť a veľkú rolu v nich hrajú farby a ingrediencie. Dá sa povedať, že aj my pre vás pripravujeme každý týždeň menu s tými najrôznejšími módnymi kúskami, kozmetikou, parfumami a doplnkami.

Denisa dokázala s prehľadom prepojiť našu "kuchyňu" s tou skutočnou. Má svoj blog o zdravom varení s názvom ​​​​​​ Food therapy by Denisa aktívne pôsobí ako​​​​​​​ influencerka na Instagramu a Facebooku. V neposlednej rade je účastníčkou súťaže MasterChef a doslova sa prevarila medzi top 16 kuchárov.​​​​​​​

Keď sa varenie stane vášňou


Rande sme si s ňou dali v jej obľúbenom podniku Forky´s v Brne, kde sa rada zastaví na obed alebo niečo rýchleho so sebou. Jedlo sa tu pripravuje z čisto rastlinných surovín, čo Denise úplne vyhovuje, pretože už je nejaký ten piatok vegetariánkou.

A ako sa vôbec dostala k vareniu? „Vzťah k vareniu som nikdy nemala a ani som k tomu netiahla. Na stravu som skôr až tak nehľadela. Až keď sa stalo to, čo sa stalo a ja som skončila na onkológii, zamyslela som sa nad tým, že musím začať jesť a žiť inak. Hľadala som na internete čo jesť, študovala recepty a varila. Sem tam som niečo pridala na Instagram a ľudia mi začali písať o recept,“ hovori Denisa. A tak sa rozhodla založiť blog, kam každý týždeň pridávala recept a článok zo svojho života.

Mnoho nových výziev


Receptov a skúseností pribúdalo a chuť skúsiť niečo nového tiež. Preto sa Denisa rozhodla prihlásiť do súťaže MasterChef. Úspešne prešla castingom a teraz varí pred státisícmi divákov pred televíznymi obrazovkami.

„Je to pre mňa obrovská skúsenosť, ktorá ma posúva ďalej, a preto som do toho šla. Naučila som sa veľa nových vecí. Aj keď nevarím mäso a nepracujem s ním, som rada, že som si aj to mohla vyskúšať." Na otázku, či je nervózna, Denisa odpovedala: „Som a budem nervózna, pretože vo mne porota vyvoláva veľký rešpekt. Predsa len varíme pred kuchárskou špičkou. Je veľmi ťažké predviesť to najlepšie, keď vás tlačí časový limit a čaká vás hodnotenie ako v škole."​​​​​​​

 


Už teraz jej súťaž pomohla dostať sa tam, kam chcela a je jej veľmi vďačná. Vďaka ponukám na rôzne spolupráce, ktoré prišli, sa už nebude musieť vraciať k práci ekonóma, ktorá ju nenaplňovala. ,,Sedieť minimálne 8 hodín v kancelárii a pracovať v strese mi nič neprinášalo. Teraz robím to, čo ma baví. Chcem ďalej tvoriť, organizovať prednášky a workshopy o zdravom stravovaní," dodáva Denisa.

Má ešte jeden veľký sen. Rada by v blízkosti nemocníc otvorila zdravé bistrá. Sama si bohužiaľ na vlastnú kožu vyskúšala, že strava v nemocnici je strašná. Obzvlášť u pacientov, ktorí si prechádzajú náročnou onkologickou liečbou, je podľa slov Denisy potreba, aby telo dostávalo kvalitné potraviny plné minerálov, vlákniny, vitamínov a mnoho ďalšieho. Nápad je to skvelý, ale veľmi finančne náročný. Snáď sa jej podarí vďaka úspechom, ktoré má, splniť si tento sen.

Obľúbené produkty


Medzi Denčinu obľúbenú ošetrujúcu kozmetiku patria rôzne olejčeky od značky Renovality. Vyzdvihla nám hlavne olej zo stromu Moringa. Olej dokáže dodať vlahu pleti, pôsobí aktívne proti vráskam. Aplikovať sa môže aj na pokožku hlavy a na vlasy. Tým sa zamedzuje tvorbe lupín.

Denisa patrí medzi ženy, ktoré majú svoje osvedčené parfumy a k tým sa rady vracajú. Vône strieda v návaznosti na zmenu ročného obdobia. V zime sú to ťažšie vône Gucci Bamboo a Gucci Guilty a v lete sú to ľahšie parfumy, ako je napríklad jej stálica Cerruti 1881.

Prievan nielen v šatníku


Čo Denisa a móda? ,,Mne sa stále niečo páči a vždycky budem mať módu rada. Nejaký čas som pôsobila aj ako modelka. :-) Šatník sa snažím stavať na kvalitných základných kúskoch, ktoré mi vydržia dlhšiu dobu," dodáva Denisa. Rada si priplatí napríklad za zimnú bundu alebo topánky, ale už sa tými vecami toľko neobklopuje. Vždy na jar a na jeseň oblečenie pretriedi a pošle ho tým, ktorí ho potrebujú.

,,​​​​​​​Predtým som oblečenie veľmi riešila a za značkové kúsky som utrácala nemalé čiastky. Keď som potom ležala v nemocnici, vravela som si, k čomu mi to všetko je? Zmenila som svoje hodnoty. Urobila som si očistu v hlave, v šatníku aj medzi priateľmi. Obklopujem sa tým, čo ma inšpiruje," Konštatuje Denisa.

Ak vás nová fashion story o Denise zaujala, budeme radi za jej zdieľanie na sociálnych sieťach.