Budúca hviezda českého freestylu v lyžovaní Vojta Ševeček

Zimná olympiáda v Pchjongčchangu je za rohom. Do Kórey sa síce nechystáme, ale vezmeme vás na návštevu do krkonošských Vítkovic za budúcou lyžiarskou hviezdou v slopestyle a Big Aire. V skiareále Aldrov sme sa v jedno januárové piatkové dopoludnie stretli so 17 - ročným Vojtom Ševečkom, ktorý zvláda triky na lyžiach tak, že by mohol český freeskiing už teraz hravo reprezentovať i na olympiáde.

Keď po prvýkrát uvidíte tohoto nenápadného tmavovlasého chlapca zo Spojilu pri Pardubiciach, určite by ste nepovedali, že skočí bez mrknutia oka Double Cork 1260 mute ( pre nás, ktorí teraz nevieme,to sú tri a pol otočky dvakrát cez hlavu s grabom :-)) On si len s úsmevom nasadí lyžiarky, naskočí do viazania a už nabieha na najbližší rail ...

Napriek tomu, že dokáže to, čo zvládnu profíci na X-Games po rokoch trénovania, je Vojto sám sebou. Na nič sa nehrá. Berie to tak, že robí to, čo ho baví, a užíva si každý okamih.

Od sledovania lyžiarskych videí až do alpských stredísk

 

Pri pohľade na niekoľkometrový skokanský mostík a kovové raily väčšinu z nás prepadá panika.Keď sa spýtate Vojtu, ako tie triky robí, odpovie: " Neviem, normálne". O to viac vás prekvapí, že sa obom disciplínam venuje aktívne iba dva roky a len jediný rok trénuje profesionálne v Akadémii freestyle lyžovania.

 

Lyže si prvýkrát síce nasadil už v troch rokoch (alebo skôr rodičia mu ich nasadili:-)), ale ďalších 12 rokov si možno nikto ani nepomyslel, že by sa mohol niečim takým dokonca živiť. Sám sa začal na zjazdovkách učiť triky, pozerať na profi videá a v tú správnu chvíľu narazil na ľudí, ktorí mu doporučili, na koho sa obrátiť. A za rok to dotiahol dosť ďaleko. Závody a ocenenia na seba nenechali dlho čakať. Zatiaľ je najviac pyšný na 2. miesto z Majstrovstiev ČR.

 

Vojto je jednoducho športovec telom i dušom. A tak niet divu, že väčšinu času trávi v pohodlných športových kúskoch. Ako hovorí, najviac sa cíti sám sebou práve v lyžiarskom. Pri výbere svojho oblečenia dáva dôraz na funkčnosť, ale ako každému teenegerovi i jemu záleží na tom, aby spolu jednotlivé kúsky ladili a potom i na fotkách a videách vyzerali štýlovo.

Dezodorant v spreji Black (Deo Spray) 150 ml
Axe
Dezodorant v spreji Black (Deo Spray) 150 ml
pozajtra u vás
Balzam na pery SPF 30 (Mountain Lipstick) 4,9 g
Piz Buin
Balzam na pery SPF 30 (Mountain Lipstick) 4,9 g
momentálne nedostupné

Život na svahu

I v priebehu fotenia Vojta schádzal svah a raily. Než sme sa otočili, bol zase hore a pózoval ako profesionál. Zvládal všetko. Rovnako tak musí zvládať štúdium grafického designu v Přelouči a tréningy. Z jeho školy je to ale i do českých hôr celkom ďaleko, naviac v ČR nie dostatok kvalitných snowparkov. Preto sa celé skupina mladých akrobatických lyžiarov vydáva každý druhý týždeň so svojim trénerom na sústredenie do zahraničia, väčšinou do Rakúska. V škole má Vojto síce individuálny plán, ale i tak nie je zrovna sranda všetky aktivity nakombinovať.

Času má proste málo. Ale ako správny teenager potrebuje byť v kontakte so svojimi kamarátmi. Na svahu nemá mobil stále pri ruke, preto ho uchvátili chytré hodinky Tommy Hilfiger, ktoré si u nás vybral ako darček. Páčilo sa mu, že majú klasický dizajn, a zároveň sa mu hodí, že môže na displeji hodiniek jednoducho odmietnuť hovor, vidí hneď všetky notifikácie zo sociálnych sietí a pri letnej príprave určite ocenia aj krokomer.

Hodinky

Backstage s Vojtou ze snowparku

 

S Vojtom sa fotilo parádne a bol to tak trochu adrenalín pre nás všetkých. :-) Bol to adrenalín, keď sme autom vyrážali do úzkych zasnežených krkonošských cestičiek aj keď sme behali strmú lesné strání, aby sme našli to správne fotogenické prostredie. Bol to adrenalín aj pre nášho fotografa, keď kvôli fotke mal len pár centimetrov hlavu od railu, ktorý Vojta na lyžiach schádzal.

Ale užili sme si to na 100% a vyzeralo to, že aj Vojta si užíva, že na chvíľu nie je lyžiarom, ale modelom. :-) Ďakujeme za krásny deň v horách a dúfame, že sa ešte niekedy uvidíme. A hlavne dúfame, že budeme za 4 roky Vojtu sledovať, ako skáče v čínskom Pekingu.