loading
loading
 
Nájdených 17 produktov

+Filter

Kategórie

 • Kozmetika
  • Tvár
  • Dekoratívna kozmetika
  • Slnko
  • Telo
  • Vlasy
  • Zdravie
 • Parfumy
 • Módne doplnky
 • Šperky
 • Hodinky
Skryť

Značka

Viac značiek >

Skryť

Skryť

Cena

EUREUR

OdDoEUR

Skryť

Vymazať

Nájdených 17 produktov

Radiť podľa:

Hore

Nájdených 17 produktov

značky

EST 1923 - Turecká kozmetika - Osviežte si život!

 

Táto firma sprostredkováva výrobu jednotlivo balených, vlhčených a parfumovaných obrúskov, ružovej vody, antibakteriálnych osviežovačov vzduchu, produktov so starostlivosťou o telo a kolínskách vôd (Kolonya / Cologne).

História kolínske vody ((Kolonya / Cologne)

Kolínske vody sa najskôr užívali v medicíne, pretože majú antibakteriálne vlastnosti. Ich vznik sa datuje na 17. storočia a pokiaľ ide o meno, prvým výrobcom a vynálezcom sa stal Talian Pavel Feminism. O rozšírení sa postaral Feminisův synovec, ktorý podnik zdedil - Jan Maria Farina, ktorý založil 13. júla 1709 v Kolíne nad Rýnom dnes najstaršia továreň na výrobu parfumu na svete. Právom je nazývaný otcom modernej parfumérie.

O vzostup tohto lieku sa v 18

. storočia zaslúžila nová a silnejúca sociálna vrstva bohatých mešťanov - buržoázie - ktorá sa chcela vyhnúť ťažkým parfumom používaným šľachtou a siahla práve po kolínskej. Jej osviežujúca vôňa sa stala synonymom čistoty a jednoduchosti.

 

Kolínske vody majú koncentráciu vonných esencií 3 až 5% v 70 až 80% alkoholu, radí sa teda medzi ľahké vonné vody.

Turecká Kolonya

Ak ste ju v Turecku nikde nevideli ani neucítili, asi ste tam vôbec neboli. Názov Kolonya (turecké označenie) je prevzaté z francúzskeho Eau de Cologne a ešte pred tým z názvu nemeckého mesta Kolín nad Rýnom, kde bola vynájdená.

Na Osmanskou pôdu sa kolínska dostala za čias sultána Abdülhamid ll (1876 - 1909)

. Osmani si túto voňavú tekutinu obľúbili. Bola pre nich symbolom Západu a čistoty. Pri obchodovaní bolo viac ako príjemné si s partnermi pri rokovaniach podať ruku čistú, voňavú a dezinfikovanou. Prvá továreň na Kolonya bola v Osmanskej ríši otvorená v roku 1882. Prípravok za posledných viac ako 120 rokov zľudovel a tradície ponúknutie Kolonya hosťom na umytie rúk alebo osvieženie je dodnes živá. Kolonya používa v Turecku snáď každá rodina.

Použitie Kolonya

Kolonya sa používa na prevoňanie a dezinfekciu rúk a osvieženie tela, na drobné ranky, odreniny a štípance od hmyzu

. Môžete jej tiež použiť, keď ste unavení alebo keď sa Vám "zamotá" hlava (nastriekate alebo nalejete na ruky, priložíte pod nos a zhlboka sa nadýchnete). Ale opatrne! V Kolonya je veľké množstvo alkoholu a pri častom používaní by ste si mohli poškodiť sliznicu! Ak Kolonya nanášate na tvár (veľmi opatrne), vyhnite sa očiam!

info@vivantis.sk10-18 hod. +421 220 512 508
1 rok na vrátenie tovaru
bez udania dôvodu
x
Radi vám upravujeme ponuku na mieru, ale aby sme to zvládli, používame k tomu súbory cookie.
Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
OK
prvni