Fúzy ako mužská koruna


Nie je to tak dávno, čo by sa na mužov, ktorí sa o seba chcú starať, nazeralo prinajmenšom podivne. Takáto doba je našťastie preč. Iba pánske holičstvá vystriedali Barber shopy, ktoré dnes vyrastajú ako huby po daždi. Aj muži už totiž objavili kúzlo starostlivosti iba pre nich, ktoré nie je len o pleti a vlasoch, ale aj o fúzoch, ktoré zaslúžia špeciálny prístup.

 

 

 

Viete, ako sa o ne starať a čo vôbec k starostlivosti potrebujete? Možno zistíte, že do Barber shopu vôbec nemusíte, pretože si ho zvládnete vytvoriť v pohodlí domova. ;-)

 

Základom je samozrejme pravidelnosť, najlepšie sa o ne starať na dennej báze. To ale neznamená, umyť ich len šampónom rovnako ako vlasy, ako to býva častou chybou. Fúzy sú totiž inak husté a tuhé, a preto potrebujú špeciálnu kozmetiku pre nich určenú.

Šampóny a kondicionéry

 

Fúzy pomerne spoľahlivo zachytávajú všetky nečistoty, odumretú pokožku, jedlo alebo nanesené prípravky, preto je nutné, ich párkrát do týždňa poriadne umyť. Zbavíte sa nečistôt, a navyše budú príjemne voňať v drevitých tónoch, ako je napríklad céder, čo iste ocení aj vaše partnerka. ;-)

TIP od nás: Pokiaľ máte hustú bradu, je vhodné po umytí fúzy rozčesať hrebienkom alebo kefou. ;-)

Kondicionér má na fúzy rovnaký význam ako na vlasy. Väčšina z nich sa dá navyše použiť aj na vlasy. Kondicionéry obsahujú menšie množstvo olejov, takže ak nie ste priaznivcom mastného filmu, toto iste oceníte.

Olej a balzámy na fúzy

 

Páni, tiež od vašej drahej polovičky počúvate, že "to moc škriabe"? Olej na fúzy je doslova darom pre mužov, tým pádom aj pre ženy. Fúzy zmäkčuje, hydratuje, a tiež pomáha pri svrbení počas rastu. Dodáva im lesk bez toho, aby boli mastné, a v neposlednom rade tiež vyživuje (ako fúzy, tak aj pokožku).

Ak vám olej nevyhovuje, alebo by ste radi dali svojim fúzom pevný tvar, siahnite po balzáme. Funguje podobne ako vosk na vlasy, po nanesení si môžete fúzy vytvarovať do všetkej parády. ;-) Navyše rovnako ako olej vaše fúzy hydratuje a dodáva im výživu, nebudú sa teda lámať a ich rast bude podporovať.

 

Fúzy nezabudnite pravidelne zastrihávať a upravovať, či už doma alebo v niektorom zo špecializovaných salónov. Upravená tvár už totiž dávno nie je výsadou len vybranej skupiny mužov alebo ekonomickej triedy, ale pomaly sa stáva štandardom.

A navyše - každý sa predsa môže cítiť skvele, tak si nájdite chvíľku a urobte niečo pre seba.

Barber kozmetika

Ošetrujúci olej na bradu s vôňou cédra, bergamotu a borovice (Beard Oil)
beviro
Ošetrujúci olej na bradu s vôňou cédra, bergamotu a borovice (Beard Oil)
do 27.3. u vás
Neviditeľný gél na holenie (Invisible Shaving Gel)
beviro
Neviditeľný gél na holenie (Invisible Shaving Gel)
do 27.3. u vás
Balzám na fúzy s jojobovým olejom (Beard Balm) 65 ml
Percy Nobleman
Balzám na fúzy s jojobovým olejom (Beard Balm) 65 ml
do 27.3. u vás
Vosk na fúzy Barber ism (Moustache Wax) 15 ml
Captain Fawcett
Vosk na fúzy Barber ism (Moustache Wax) 15 ml
do 27.3. u vás