Niekedy sa to proste stane. Vo vianočnom zhonu nestíhate a na niekoho z blízkych zabudnete ... Alebo si tak dlho lámete hlavu s tým, čo pod stromček nadeliť, až do Štedrého dňa zostáva len niekoľko málo dní a vám už tak trochu tečie do snehúľ. Nezúfajte a objednajte elektronický darčekový poukaz.

 

Za 5 minút ho máte v maile, vytlačíte ho a "no stress." Darčekový poukaz ale nemusí byť nutne núdzovkou. Darujete tak svojim najbližším slobodné rozhodovanie a vyberú si to, čo naozaj chcú. :-)

 

 

Máte v sebe trochu šibalstva? Potom si pozháňajte niekoľko škatuliek od najväčšej po najmenšiu a zabaľte to tzv. "Na bábuška". Vo vnútri posledná krabica ale nemusí byť poukaz samotný, ale napríklad mapa, súradnica alebo prvá úloha pripravenej bojovky, ktorý pomôže poklad nájsť. Takýto spôsob darovania nepoteší len vaše ratolesti, ale skvele sa pri ňom pobavia aj dospeláci. Čo trebárs ho ukryť do schránky? To je akoby vám ho Ježiško poslal poštou.

Ozdobte ním váš stromček

 

Vytlačený poukaz môžete zložiť ako origami a zavesiť na stromček medzi ostatné ozdôbky. Stačí potom predniesť vetu o tom, že jeden z darčekov je schovaný a než začne Popoluška, budete mať o zábavu postarané. Skladajte a hrajte sa.

 

A ak nie ste origami mágovia, vystrihnite z poukazu trojuholník, poskladajte ho ako harmoniku a napichnite ho na špajľu ako stromček. Keď na neho prilepíte hviezdu z celofánu od cukríka, nebude to mať chybu.

 

Ak nechcete, aby bolo na prvú dobrú jasné, že sa jedná o poukaz, pridajte ho k inému a trebárs praktickému darčeku. Čo keby ste ho ukryli do balíka plného ponožiek. Praktický darček tak bude mať razom o kvapku väčší šmrnc.

 

A čo taký odkaz vo fľaši? Stačí obyčajná sklenená fľaša. Buď do nej len poukaz zatočte, zamiesiť korkovým štupľom od vína a máte hotovo, alebo sa s tým vyhrajte. Fľašu môžete naplniť pieskom alebo mušľami od mora a dopísať na neho, že je to potrebné na plavky alebo na iné kúsky na vašu spoločnú dovolenku.

Čo keď máte len čiernobielu tlačiareň?

 

Nezúfajte. Farebný poukaz vytlačený čiernobielo síce nevyzerá práve reprezentatívne, ale môžete si ho upraviť tak, aby sa dal po vytlačení vyfarbiť. Vyfarbite ho sami alebo darujte k poukazu aj pastelky, nech si obdarovaný užije chvíľku kreativity sám.

A čo robiť bez tlačiarne?

 

Nemáte tlačiareň? Nechajte si zaslať elektronický darčekový poukaz do mailu, pripravte si preposlanie na toho, komu chcete poukaz nadeliť, a pripravte mu pod stromčekom trebárs hádanku alebo krížovku. Tajnička potom odhalí, že sa má pozrieť do svojej mailovej schránky a vy email potajomky odošlete, keď sa bude trápiť so zadaním, ktoré vymyslíte.

 

Takýto darčekový poukaz nemusí byť nutne núdzovkou. Vdýchnite mu osobitosť práve tým, ako ho darujete. A ušetrite si trochu toho vianočného masakru.

 

Krásne Vianoce plné inšpirácie 3