Malo by to ladiť. To vás napadne za každým, keď ráno stojíte pred šatníkom a premýšľate, čo si dnes oblečiete. Keď sa po piaty krát prezlečiete, máte vyhraté. To je on, môjho oka outfit - šampión! :-) No áno, ale niečo tomu stále tak trošku chýba. Ako každé majstrovské dielo, aj vaše oblečenie potrebuje doladiť, vyšperkovať, dozdobiť. A čím iným než dokonalým šperkom a štýlovými hodinkami?

 

 

Pre každú ženu je prirodzené niečo iného. Niektorá sa bez šperkov cíti ako keby vyšla medzi ľudí bez nohavíc, druhá sotva znesie jednoduchý snubný prsteň a v ušiach jemné pecky. Neexistuje žiadny univerzálny návod na to, ako šperky nosiť, hoci sa vám to módny stylisti a všetky možné radiace blogy snažia vnútiť. Jednoduchá rada znie, noste to, v čom sa cítite sama sebou. Bavia vás kruhy v ušiach? Tak ich proste noste.

 

 

 

Nadčasovou klasikou nikdy nič neskazíte. Rovnako ako máte v skrini čierne koktejly, rovné džíny alebo bielu košelu, tak máte vo svojej šperkovnici kúsky, ktoré nikdy neomrzia. Patria medzi ne klasické pecky, jednoduchý perlový náhrdelník či prsteň s čírym kameňom. Medzi značky, ktoré ctia nadčasovú eleganciu a jednoduchosť patria bezpochyby Calvin Klein.

 

 

 

Kombinovať doplnky je ako dochucovať omáčku. Niekedy tam ešte niečo chýba, ale keď to prepálite... Dalo by sa povedať, že menej je viac, pretože viac je často až moc. Snažte sa kombinovať hodinky tak, aby vám ladili minimálne s prsteňmi a náramkom. Rozhodne neplatí, že môžete nosiť len hodinky alebo náramok. Naopak. K štýlovým hodinkám s koženým či celokovovým páskom sa náramok dokonale hodí. Jeden ale stačí.

 

 

 

Hodinky nie sú známkou punku, ale životnej úrovne. Stylisti dokonca tvrdia, že podľa toho, aké hodinky nosíte, poznajú, aký ste človek. Za nás je to trochu machrovanie, ale rozhodne im to neberieme. Obzvlášť vo svete mužov a byznysu sú hodinky istou známkou úrovne, aj keď možno skôr úrovne platovej než tej charakterovej... U žien je to ďaleko jednoduchšie. Hodinky nosíme také, aké sa nám hodia k nášmu obľúbenému štýlu, ku šperkom, ale aj také, ktoré nosí naša obľúbená módna ikona. Je to vedľa kabelky a náušníc ďalší módny doplnok. Máme to proste jednoduchšie.

Obľúbené kúsky

 

 

 

 

TIP OD NÁS: Ako si vybrať náhrdelník?

 

Radi nosíte náhrdelník, ale váhate, ako si vybrať ten správny? Trebárs u náhrdelníkov záleží veľmi na príležitosti a na outfite. Podľa jednoduchého pravidla by tvar náhrdelníka mal kopírovať tvar výstrihu. Takže guľaté náhrdelníky do guľatých a lodičkových výstrihov, náhrdelníky s príveskami do tzv. véčka. Dlhé náhrdelníky pusťte buď cez sveter či rolák, prípadne na slávnostnú príležitosť do hlbokého výstrihu. Dĺžku náhrdelníka a typ voľte tiež podľa svojho krku. Čím tesnejší náhrdelník, tým viac vám opticky skráti krk. Pre optické zoštíhlenie voľte dlhý náhrdelník do "V".